ZDA globoko v recesiji, močan upad evra
Skupna evropska valuta evro je danes dosegla svojo najnižjo vrednost v primerjavi z ameriškim dolarjem v zadnjih dvajsetih letih. Za en evro je bilo tako treba odšteti le še 1,03 dolarja.
Vrednost evra upada predvsem zaradi vse večjih strahov analitikov pred bližajočo se recesijo, medtem ko se vrednost dolarja krepi zlasti zato, ker Fed napoveduje, da bo z agresivnim dviganjem obrestnih mer krotil inflacijo. Zaradi tega so ZDA že stopile v globoko recesijo. V izogib tega je Evropska centralna banka obljubila, da bo to počela postopno.
Hkrati pa se v Evropi krepi tudi bojazen, kaj bo prinesla zima in z njo povezana morebitna zaustavitev dobav ruskega plina.
Vrednost evra upada predvsem zaradi vse večjih strahov analitikov pred bližajočo se recesijo, medtem ko se vrednost dolarja krepi zlasti zato, ker Fed napoveduje, da bo z agresivnim dviganjem obrestnih mer krotil inflacijo. Zaradi tega so ZDA že stopile v globoko recesijo. V izogib tega je Evropska centralna banka obljubila, da bo to počela postopno.
Hkrati pa se v Evropi krepi tudi bojazen, kaj bo prinesla zima in z njo povezana morebitna zaustavitev dobav ruskega plina.
Povezani članki
Zadnje objave
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
6 komentarjev
rasputin
Svoboda ni zastonj! je dejal Biden.
To najbrž razlaga tudi Kim Jong Un svojim podanikom, ki živijo zato, da delajo za Kima in njegovo kasto privilegirancev ter za oboroževanje. So sužnji svobode.
Kako daleč je še Zahod od tega?
Raja bo z inflacijo obubožala, saj bo izgubila prihranke, energija in hrana ter posledično vse ostalo bo vedno dražje. Raja bo živela in delala le še za dobrobit elite in za oboroževanje. Zaradi strahotnega zmaja, ki sliši na ime Rusija in ima BDP na ravni Španije.
Kdo še lahko verjame v to pravljico?
No ja, ta strašni zmaj ima kakih 6000 atomskih bomb in tisoče raket, ki jih lahko ponesejo kamorkoli na zemeljski obli, sicer bi ga miroljubni Zahod z obrambno zvezo Nato že davno napadel in uničil. ampak če pridemo tako daleč, da bo uporabljeno jedrsko orožje, bo apokalipsa. Zahod si - zaenkrat - tako daleč še ne upa, zato skuša doseči vsaj ekonomski zlom Rusije prek Ukrajine, ki je žrtvovana za ta plemeniti cilj. Zelenski, ameriška in Nato marioneta pa prostovoljno žrtvuje svoj narod, ne oziraje se na to, da je Ukrajina vsak dan bolj razrušena ...
Tragikomično pa je to, da slovenska desnica bolj ali manj enoglasno podpira ameriško križarsko vojno zoper Rusijo, ki jo vehementno vodijo ameriški demokrati, ki so ravno tista LGTB in woke levica, čez katero sicer tako udrihajo, sklicujoč se pri tem na krščansko moralo. Kot kaže, sodi v krščansko moralo tudi vojno hujskaštvo... Ali morda vendarle ne?
Papež namerava iti v Kijev in Moskvo, apelirat za mir. Morda ga bodo slovenski kristjani izvižgali, ali pa bodo v slogu Orwellovega novoreka rekli, da ne ne razumemo dobro, kaj papež misli, ker je mir vojna, vojna pa mir.
Svetnik
A zdaj smo že sužnji svobode?
Svetnik
Pišeš tako, kot, da je biti svoboden nekaj slabega in je biti suženj Rusiji nekaj najlepšega. Nato, da bi kar napadel Rusijo - le zakaj? Rusija pa lahko nekaznovana napada druge države.
rasputin
Nekaj najlepšega je, če ti začno deževati jedrske rakete na glavo. Ampak to presega tvoje razumevanje.
rasputin
Nato, da bi kar napadel Rusijo – le zakaj? Rusija pa lahko nekaznovana napada druge države. ++++ Ne, to sme samo Nato/Zahod: Afganistan, Irak, Sirija, Libija... Strašna slepota je človeka! (Prešeren) Hlapci, za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni! (Cankar)
MEFISTO
Mora biti pa res že zelo hudo v Evropi, če pada vrednost Evra v primerjavi z dolarjem, čeprav naj bi bile ZDA v globoki recesiji.
Mi smo lahko brez skrbi, ker immo Svobodo, SD in Levico ter genialnega Goloba in veseljaškop Urško Klakočar Zupančić.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.