Vlada je odpravila sklep, ki predstojnikom nalaga, da uredijo delo od doma, kjer je to mogoče

Uredništvo

vir: pixabay.com
Vlada je odpravila sklep svoje predhodnice, ki je predstojnikom v državni upravi nalagal, da čim več uradnikom uredijo delo od doma, če je le to mogoče. Delo na domu je tudi eden izmed ključnih epidemioloških ukrepov zoper širjenje epidemije, vendar se ga je v Sloveniji posluževal sorazmerno majhen delež zaposlenih, glede na druge države Evropske unije.

Vlada se pri sprejemu sklepa ni posvetovala z NIJZ ali svetovalno skupino za covid 19, poudarjajo pa, da odprava sklepa ne spreminja ničesar, saj je bil sklep le priporočilo, ki je usmerjal predstojnike in ni predvideval določenih meril in sankcij v primeru neupoštevanja, prav tako pa je bil začasne narave.

Kot dodajajo so medtem našli trajne rešitve za delo od doma in sicer v obliki dopolnitev pogod o zaposlitvi in spremembi internih aktov posameznih organov države. Sklep je prejšnja vlada sicer sprejela, da je predstojnikom omogočila lažje napotovanje delavcev na delo od doma, saj je bila zakonodaja na tem področju včasih nejasna, predstojniki pa so imeli občitek, da delavcev ne smejo poslati na delo od doma.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Ekskluzivno za naročnike

Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00