Vlada bo na meji s Hrvaško odstranila ograjo

Uredništvo

Na meji s Hrvaško se bo začel postopek odstranjevanja ograje, je napovedala ministrica za notranje zadeve Tatjana Bobnar. Ograjo bo odstranjevala Slovenska vojska, s tem pa bo začela že v začetku prihodnjega tedna. Odstranjevanje naj bi trajalo 150 delovnih dni.

"Ograja na slovensko-hrvaški meji je bila postavljena kot začasni instrument. Nespremenljivo je, da bi postala trajen element mejne politike v običajnih migracijskih razmerah," je dejala ministrica.

Ministrstvo je ustanovilo tudi novo posvetovalno telo za področje migracij. Vodili ga bodo Simona Zavratnik, državni sekretar Branko Lobnikar in Polona Mozetič – vsi iz kabineta ministrice. Ta je kot pomemben vidik izpostavila sistematično vključevanje v družbo in na trg dela prosilcev za azil.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Ekskluzivno za naročnike

Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00