Viktor Orban: EU rabi glede vojne v Ukrajini novo strategijo
Madžarski premier Viktor Orban je danes izjavil, da potrebuje EU novo strategijo pri vojni v Ukrajini, saj da sedanja ne prinaša uspehov. Sankcije proti Rusiji po njegovem ne delujejo, ruska vojska pa da je premočna, zato Ukrajina v vojni ne more zmagati.
Madžarski premier pravi: "Potrebna je nova strategija, ki bo osredotočena na mirovne pogovore in pripravo dobrega mirovnega predloga namesto na zmago v vojni. […]. Sedimo v avtomobilu, ki ima vse štiri gume preluknjane: absolutno je jasno, da v vojni na ta način ni mogoče zmagati." Ob tem je prepričan, da pod ameriškim predsednikom Donaldom Trumpom in nemško kanclerko Angelo Merkel do vojne ne bi prišlo.
O vojni v Ukrajini smo na Domovini pisali TUKAJ.
Madžarski premier pravi: "Potrebna je nova strategija, ki bo osredotočena na mirovne pogovore in pripravo dobrega mirovnega predloga namesto na zmago v vojni. […]. Sedimo v avtomobilu, ki ima vse štiri gume preluknjane: absolutno je jasno, da v vojni na ta način ni mogoče zmagati." Ob tem je prepričan, da pod ameriškim predsednikom Donaldom Trumpom in nemško kanclerko Angelo Merkel do vojne ne bi prišlo.
O vojni v Ukrajini smo na Domovini pisali TUKAJ.
Povezani članki
Zadnje objave
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se Zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Ekskluzivno za naročnike
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
6 komentarjev
korosec.france
Dragi Orban, mi Slovenci lahko razumemo, da Madžari Zahoda ne sprejemate, ne evropskega
dela, še manj amerišega, da nimate DNK simpatije v narodovem spominu, vas razumemo in niti ne pričakujemo, da ga boste kdaj kmalu sploh imeli, če vas je ravno Zahod leta 1918 kolosalno kaznoval in leta 1945 predal v roke Sovjetom...se da razumet.
Ampak, Orban zaradi tega ni treba zdaj Zahodu metati peska v motor razvoja, v katerem se nočete več šlepati - in - največjo škodo delaš višegradski skupini, tako, da ne bo mogla uveljavljati svojih želja in zahtev...skratka, Orban, razdiraš evropo skozi svoj imperialni fokus, ki
smo mislili, da je prešel enkrat za vselej- luk na Jadranu nikoli ne boste imeli in še kaj drugega tudi ne, ker ni vaše, enostavno in preprosto.
rasputin
“Potrebna je nova strategija, ki bo osredotočena na mirovne pogovore in pripravo dobrega mirovnega predloga namesto na zmago v vojni. .." *** Je izjavil Orban. Zahod dela vse, da bi Ukrajina porazila Rusijo, namesto da bi z diplomacijo iskal mir. Rezultat je ta, da je Ukrajina vedno bolj razrušena, ruska vojska pa ima v rokah vedno večji del Ukrajine. Zahod, Nato, zlasti pa Amerika je s sajenjem rožic temeljito naplahtal Ukrajino in jo spravil/a v sedanji položaj. Ameriška politika izzivanja Rusije na njenem pragu je norost. S strani Amerike zrežiran puč v Ukrajini in sproženje represalij zoper rusko manjšino, ki so privedle do državljanske vojne, je dodatna norost. Računi za noro ameriško politiko prihajajo. Vsi jih plačujemo, najbolj pa Ukrajina, ki krvavi za ameriške interese po svetovni nadvladi.
korosec.france
Narobe, Orban, narobe.
Če misliš, da boš sledil Rusom v obnovitvi sovjetsko-pravoslavskega veleimperija zato, da
boš obnovil svojega, ogrskega, potem si usekan na sredo možganov.
Ogrska Madžarska ga je zgodovinsko polomila že dvakrat in se več kot preklala sama sebe več kot na pol in v tretje gre rado, Orban.
rasputin
Orban zgleda, da je skoraj edini evropski politik, ki zna razmišljati z lastno glavo, ne le slepo slediti Bruslju in Washingtonu. Orban ima prav: Evropa bi morala spremeniti svojo strategijo do Rusije, to je dolgletno sovražno držo do Rusije, ki je ustvarila ukrajinski problem in vojno v Ukrajini. Predvsem bi morala Evropa začeti voditi svojo samostojno politiko in nehati zgolj slediti Ameriki, ki ji je prav malo mar za interese Evrope. Vse, kar je mar Ameriki, je, da bi čim bolj škodila Rusiji. To pa je za Evropo pogubna politika.
Amerika ne potrebuje Rusije tako, kot jo potrebuje Evropa. Amerika ima dovolj svojih energentov. Prekinitev ekonomskih odnosov daleč manj prizadeva ZDA kot EU. Že samo to dejstvo bi moralo v Bruslju prižagti alarmne luči. Toda Leyenova in njena ekipa ali ne razumejo, da si žagajo vejo, na keteri sedi Evropa, ali pa jim za to ni mar in sledijo amerškim interesom ne glede na posledice. Posredi je lahko tudi korupcija.
Karkoli je, to Evropo vodi v katastrofo, gospodarsko, politično, varnostno. Ne nazadnje lahko privede tudi do razpada EU, kajti ko se bo začel boj za energente, bo to boj vsakega proti vsakemu in razlegal se bo klic: Reši se, kdor se more!
Madison
Modri rasPutin, trdite, da je dolgoletna strategija Evrope do Rusije sovražna in da je Evropa ustvarila ukrajinski problem in vojno v Ukrajini. Bodite tako dobri in nam, "manipulabilnim" (kot ste označili vse, ki ne trobimo z vami v isti putinistični propagandni rog) bralcem Domovine razodenite, v čem naj bi se - seveda pred putinistično invazijo na Ukrajino! - dokazovala sovražna strategija Evrope do Rusije??? Menda vendar ne v izgradnji plinovoda Severni tok, po katerem naj bi, predvidoma nemoteno, potekala dobava zemeljskega plina iz RF v države EU, ki pa je bila zaustavljena po putinistični invaziji na Ukrajino? In menda vendar ne v gospodarskem sodelovanju ter neprekinjenem poslovanju in trgovanju držav članic EU z RF, ki je nemoteno potekalo vse do putinistične invazije na Ukrajino? Če bi bila strategija Evrope sovražna do Rusije, čemú so - vse do putinistične invazije na Ukrajino! - nemoteno potekale vse omenjene dejavnosti, ki dokazujejo zgolj evropsko naivno zaupljivost in nesovražno strategijo do Putina in putinističnega režima v RF???
rasputin
Mad-ison, spet se na debelo sprenevedaš. Prikazuješ, kot da je vladala med Zahodom in Rusijo čista idila do letošnjega 24. februarja, ko je Rusija po osemletnih provokacijah in genocidni državljanski vojni zoper rusko manjšino slednjič prišla na pomoč svojim ogroženim rojakom, ki jih je neonacistični režim 8 let obstreljeval s topovi. Evropa je po razpadu Sovjetske zveze in Varšavskega pakta prišla v položaj, ko je bila z eno nogo v čolnu (energetske) odvisnosti od Rusije, z drugo pa v čolnu odvisnosti od Amerike in je na koncu čofnila v vodo, kolikor je dolga in široka. Evropa je dobrih 30 let sledila ameriški rusofobni politiki, kar se najbolj kaže v širjenju Nata proti ruskim mejam, kar je tudi eden od dveh glavnih razlogov ukrajinske vojne, na drugi strani pa je hotela Evropa z Rusijo trgovati kot dobronameren partner. Ta dvoličnost se ni mogla končati drugače, kot se je. Dokler bo EU kot kuža sledila interesom ameriške fašistoidne globoke države, ki si hoče podrediti ves svet (New World Order), do takrat bo obsojena na to, kar imamo zdaj: energetsko krizo, inflacijo, pretečo gospodarsko krizo, militarizacijo, pavperizacijo, vojno v Evropi, ki vnaša splošno nestabilnost in preti eskalirati itd. Ameriki je za Evropo toliko mar kot za katerikoli drug del sveta. Kar ji je mar, je uničenje oziroma podreditev Rusije. Za ta cilj zlorablja najbolj Ukrajino, prek katere vodi proxy vojno z Rusij, malo manj pa zlorablja Evropo - zaenkrat, kajti vojna se lahko razširi ... Razumi, če moreš.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.