V torek 1470 novih okužb. Zdravstveni minister: Stanje imamo pod nadzorom.
V torek je bilo potrjenih 1470 okužb z novim koronavirusom, je sporočil NIJZ. Naraščajočemu trendu okuženih pa na srečo ne sledi tudi število hospitaliziranih. "Še vedno je to omikron, hudi poteki bolezni še vedno niso takšni, kot so bili predhodno," je dejal vodja centra za nalezljive bolezni in strokovne posvetovalne skupine NIJZ-ja Mario Fafangel. Dodaja pa, da so "številke vedno višje in jih nekako podpihuje veter omikron podrazličic BA.4 in BA.5. Slovenija tukaj ni nič drugačna od drugih EU-držav."
Zdravstveni minister Danijel Bešič Loredan pa je na tiskovni konferenci povedal: "Ministrstvo mora zagotoviti ustrezne kapacitete zdravstvenega sistema, da pomirimo ljudi, da ne delamo več nekih izrednih razmer, ampak je naš namen ta, da covid umestimo v obstoječ zdravstveni sistem, da ljudem sporočimo, da smo pripravljeni tudi na najbolj črn scenarij, če bi se pozneje pojavil."
"Ni izrednih razmer, ni izrednega stanja, ni posebnega poudarka na covidu, ampak je stanje, ki ga imamo pod nadzorom," še pravi minister.
Zdravstveni minister Danijel Bešič Loredan pa je na tiskovni konferenci povedal: "Ministrstvo mora zagotoviti ustrezne kapacitete zdravstvenega sistema, da pomirimo ljudi, da ne delamo več nekih izrednih razmer, ampak je naš namen ta, da covid umestimo v obstoječ zdravstveni sistem, da ljudem sporočimo, da smo pripravljeni tudi na najbolj črn scenarij, če bi se pozneje pojavil."
"Ni izrednih razmer, ni izrednega stanja, ni posebnega poudarka na covidu, ampak je stanje, ki ga imamo pod nadzorom," še pravi minister.
Povezani članki
Zadnje objave
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
4 komentarjev
Svetnik
Covid ni več nevaren. Tudi druge države ne uvajajo dodatnih ukrepov. Tako je bilo z vsako epidemijo.
Trenutna vlada ima zgolj srečo.
BARBARA RAKUN
Tako je, Kraševka, glede na to, da se je dve leti nezadržno širila, kljub temu, da se vas je ogromno 1x, 2x in 3x cepilo, pa se še boste, je res zanimivo, da je sedaj tudi covid tu.
MEFISTO
Imam zanesljive informacije, da sis tudi ti med prvimi trikrat cepil(a), čemur se lahko zahvališ, da še vedno lahko politikantsko nabijaš proti ukrepom za varovanje življenja in zdravja ljudi. Slišim in berem, da ae nam obeta nov virus, ki bo prdvsem pustošil med levičarji.
Kraševka
Sedaj je Svoboda in se lahko tudi Covid svobodno širi.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.