V torek 1470 novih okužb. Zdravstveni minister: Stanje imamo pod nadzorom.

Uredništvo

Vir: Pixabay
V torek je bilo potrjenih 1470 okužb z novim koronavirusom, je sporočil NIJZ. Naraščajočemu trendu okuženih pa na srečo ne sledi tudi število hospitaliziranih. "Še vedno je to omikron, hudi poteki bolezni še vedno niso takšni, kot so bili predhodno," je dejal vodja centra za nalezljive bolezni in strokovne posvetovalne skupine NIJZ-ja Mario Fafangel. Dodaja pa, da so "številke vedno višje in jih nekako podpihuje veter omikron podrazličic BA.4 in BA.5. Slovenija tukaj ni nič drugačna od drugih EU-držav."

Zdravstveni minister Danijel Bešič Loredan pa je na tiskovni konferenci povedal: "Ministrstvo mora zagotoviti ustrezne kapacitete zdravstvenega sistema, da pomirimo ljudi, da ne delamo več nekih izrednih razmer, ampak je naš namen ta, da covid umestimo v obstoječ zdravstveni sistem, da ljudem sporočimo, da smo pripravljeni tudi na najbolj črn scenarij, če bi se pozneje pojavil." 

"Ni izrednih razmer, ni izrednega stanja, ni posebnega poudarka na covidu, ampak je stanje, ki ga imamo pod nadzorom," še pravi minister.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Ekskluzivno za naročnike

Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00