V Šrilanki protestniki vdrli v predsedniško palačo in zaplavali v bazenu

Uredništvo

Šrilanko pesti najhujša gospodarska kriza od osamosvojitve leta 1948. Država je že nekaj časa plačilno nesposobna, zaradi pomanjkanja tujih valut pa je hudo prizadet uvoz nujnih življenjskih potrebščin. Bencina in dizelskega goriva skoraj ni.

V šrilanški prestolnici Kolombo so danes protestniki zasedli rezidenco in urad predsednika. Najprej je na tisoče ljudi rezidenco obkolilo, čete, ki varujejo kompleks, pa so streljale v zrak, medtem ko so predsednika Gotabayaja Rajapaksa odpeljali na varno. Še vedno naj bi se skrival na neznani lokaciji, kjer ga varuje mornarica.

Premier Ranil Wickremesinghe je napovedal odstop in oblikovanje vlade narodne enotnosti.

Na socialnih omrežjih so zaokrožili posnetki dogajanja znotraj predsedniške palače. Nekateri so zaplavali v bazenu, drugi so poležavali v razkošnih spalnicah.

https://twitter.com/Dailymirror_SL/status/1545689406236934145?s=20&t=C-JAyeZvFXIPrI7i9S9KTw

https://twitter.com/disclosetv/status/1545689501758111744?s=20&t=C-JAyeZvFXIPrI7i9S9KTw
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Ekskluzivno za naročnike

Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00