V državnih stavbah bo potrebno varčevati z energijo

Uredništvo

Vir: Pixabay
Vlada je sprejela priporočila o tem, kako se bo v državnih stavbah v prihodnjem obdobju varčevalo z energijo. Upravljavci stavbe morajo tako v skladu z vladnim sklepom zagotoviti, da se prostori ne bodo hladili na temperaturo, nižjo od 25 stopinj Celzija. V času, ko je v teh prostorih malo ljudi, torej ponoči, ob sobotah in nedeljah, pa ne na temperaturo, ki je nižja od 28 stopinj Celzija.

Ukrep veleva tudi, da se prostori v lasti države v času kurilne sezone ne grejejo na temperaturo, višjo od 20 stopinj Celzija. Upravniki morajo po možnosti poskrbeti tudi, da se pri ogrevanju, če se le da, uporabljajo obnovljivi viri energije.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Ekskluzivno za naročnike

Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00