Tomaž Štih, SiolNET: Ustavite socializem!

Uredništvo

Foto: osebni arhiv
"Besedo "normalizacija" je v politiko vpeljala sovjetska marionetna oblast po zlomu praške pomladi avgusta 1968. Z njo je označevala konec demokratičnega prebujenja in vrnitev socialističnih struktur v politiko in medije. Normalizatorji so temu rekli osvoboditev."

Kot opozarja Siolov kolumnist Tomaž Štih, obstaja strah, da se tudi v Sloveniji rojeva neoputinizem. Socialisti so tako prevzeli izvršno in zakonodajno oblast, že prej pa so obvladovali sodstvo in medije.

Sledila je revanšistična menjava vseh, ki so kakorkoli sodelovali s prejšnjo vlado. Tega pa niso storili zaradi morebitnih krivic, ampak zgolj zato, ker pretekli dve leti niso igrali vloge avantgarde ljudstva. Predajo oblasti pa je namesto državotvornega obnašanja spremljala histerija.

Celoten prispevek si lahko preberete na portalu SiolNET.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Ekskluzivno za naročnike

Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00