Sledilnik za covid 19 za en dan ostal brez podatkov, po burni reakciji vrnjeni

Uredništvo

Potem, ko Sledilnik za covid 19 včeraj ni prejel podatkov o hospitalizacijah in je v javnosti zaokrožila informacija, da je Ministrstvo za zdravje izrazilo pomisleke glede deljenja informacij s Sledilnikom je v javnosti nastalo precejšnje ogorčenje.

Sledilnik za covid 19 je namreč v času epidemije predstavljal (in še vedno predstavlja) eno ključnih orodij za spremljanje epidemije in prilagajanje ravnanja glede na razmere. Do včeraj je sledilnik 843 dni neprekinjeno objavljal epidemiološke podatke za vsak dan.

Na Ministrstvu za zdravje so se opravičili za nesporazum, zaradi katerega so prenehali pošiljati podatke in obljubili, da se to ne bo več zgodilo. Sledilnik je danes že objavil aktualne podatke.

Včeraj je bilo hospitaliziranih 91 oseb s covidom, od tega 49 zaradi covida. 9 oseb potrebuje respirator, umrl pa včeraj zaradi covida 19 ni nihče. Število okužb je znova v porastu, včeraj je tedensko povprečje znova preseglo 1000 novookuženih na dan.

https://twitter.com/ZigaTurk/status/1544937183546572801

https://twitter.com/sledilnik/status/1544848650584702977
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Ekskluzivno za naročnike

Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00