Šarec požrl besedo in šel v Kijev

Uredništvo

vir: strankalms.si
Minister za obrambo Marjan Šarec se je podal po sledeh nekdanjega premierja Janeza Janše ter v spremstvu državnega sekretarja Damirja Črnčeca in načelnika generalštaba slovenske vojske Roberta Glavaša obiskal Kiev. Slednje ni tako samoumevno, ker je bil ob Janševem obisku Kijeva zelo kritičen.

“Če je Janši toliko do reševanja vojne, naj povleče uniformo iz leta 91, jo obleče, če mu je še prav, gre tja z orožjem kot posamezna oseba brez varovanja in naj se bori za Ukrajino. Slovence in Slovenke pa naj pusti pri miru,” je takrat dejal Šarec.

Danes si je s pomočnikom ukrajinskega obrambnega ministra ogledal Irpinj, ki je bil marca v začetku vojne prizorišče srditih bojev.

Še pred tem sta si zjutraj ogledala razstavo uničenih ruskih tankov in položila venec pred spominski zid padlim vojakom. Popoldne se bo v Kijevu sestal tudi z ministrskim kolegom, pogovarjala pa naj bi se o nadaljevanju pomoči Slovenije Ukrajini, zlasti o prihajajočih humanitarnih izzivih.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki