Referendum o noveli zakona o nalezljivih boleznih po odločitvi večine v DZ nedopusten

Uredništvo

Foto: Matija Sušnik, dz-rs.si
Poslanke in poslanci so na današnji izredni seji DZ s 45 glasovi za in brez glasu proti potrdili sklep o nedopustnosti zakonodajnega referenduma o noveli zakona o nalezljivih boleznih. Podprli so ga poslanci Svobode in Levice ter večina poslanske skupine SD. Ostali poslanci SD so se tako kot poslanci SDS in NSi glasovanja vzdržali.

Pobudniki referenduma lahko v petnajstih dneh od objave sklepa v uradnem listu zahtevajo, da ustavno sodišče preizkusi ustavnost tega sklepa. Ustavno sodišče o zahtevi odloči v tridesetih dneh.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Ekskluzivno za naročnike

Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00