Premier Golob napovedal gradnjo velikanskih sončnih elektrarn

Uredništvo

Predsednik vlade Robert Golob je včeraj v oddaji Odmevi napovedal, da bo Slovenija energetsko draginjo srednjeročno rešila s tem, ko bo zgradila velikanske sončne elektrarne, ki bodo povezane in na razpolago slovenskim gospodinjstvom po znani ceni prek skupnostne platforme.

Popolnoma na novo se bo vlada po njegovih besedah lotila procesa solarizacije ali gradnje sončnih elektrarn v Sloveniji, v katerem naj bi skupaj s sistemskimi operaterji tretjini slovenskih gospodinjstev, približno tisoč megavatov sončnih elektrarn, omogočili dostop do skupnostnih sončnih elektrarn. 

Po njegovih besedah naj bi to rešilo elektro draginjo za naslednjih 40 let.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Ekskluzivno za naročnike

Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00