Padel junijski temperaturni rekord, v Novi Gorici 38 stopinj

Uredništvo

V Novi Gorici so danes izmerili 38 stopinj Celzija. Gre za najvišjo temperaturo, izmerjeno v mesecu juniju pri nas. Vročinski val naj bi sicer trajal še do konca tedna, vendar pa novih temperaturnih rekordov v tem tednu ne pričakujemo več, je za N1 povedal klimatolog Gregor Vertačnik, ARSO. Najvišja junijska izmerjena temperatura do zdaj je bila 37,52 stopinj celzija, izmerili so jih 22. junija 2000 v Metliki.

Letošnji junij bo po projekcijah ARSO sicer tretji ali četrti najtoplejši junij do sedaj.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Ekskluzivno za naročnike

Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00