Odlomljeni ledenik na Marmoladi pod seboj pokopal najmanj pet oseb

Uredništvo



V italijanskih Dolomitih se je danes odlomil del ledenika in sprožil plaz, ki je ubil najmanj pet ljudi, še osem je bilo ranjenih, so sporočili reševalci. Ledenik se je odlomil na najvišjem vrhu Dolomitov, Marmoladi. Številni reševalci s petimi helikopterji še iščejo morebitne druge žrtve nesreče, zato so trenutne številke začasne, so dodali.







Reševalci regije Veneto Suem 118 so po navedbah španske tiskovne agencije EFE sporočili, da je 15 oseb skušalo osvojiti Marmolado, ko se je odlomil vrh ledenika. Na njihovo pot je tako zgrmel plaz ledu, kamnov in snega.

Po navedbah Suem 118 je umrlo najmanj pet ljudi, še vsaj osem pa jih je bilo ranjenih, od tega dva huje. Z območja so evakuirali še 18 ljudi, ki so se v času odloma ledenika nahajali na območju. O nacionalnosti ponesrečenih ni podatkov.

https://twitter.com/aametsoc/status/1543607718002495488

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Ekskluzivno za naročnike

Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00