Nova Slovenija poziva k samorefleksiji desne sredine

Uredništvo

vir: NSi
Poslanec NSi Jernej Vrtovec meni, da je po tretjem zaporednem porazu desnice na nedeljskih referendumih potrebna vsebinska, vrednostna in kadrovska "katarza". Po njegovem mnenju se je treba temeljito pogovoriti o tem, kakšna bi lahko bila nova paradigma med desno sredino in narodom. Poudarja, da desna sredina dosega le podeželje in izgublja podporo v mestih.

Podeželju je sicer treba pomagati, hkrati pa razmišljati o tem, kako lahko desna sredina konkurira na parlamentarnih volitvah čez štiri leta. Po Vrtovčevem mnenju težava nastane, ko ljudje na volitvah in referendumih glasujejo proti vrednostni komponenti in izbiri kadrov ne glede na vsebino. Poiskati moramo načine za krepitev desne sredine.

Dejal je, da sočustvuje z desnosredinskimi volivci, ki doživljajo poraz za porazom. Njihov glas se ne sliši pri vodenju države, čeprav si to zaslužijo, ker jih je malo, poleg tega pa ima desnica dobre programe. Zato je potrebna samorefleksija, kot je dejal tudi predsednik NSi Matej Tonin. Oceniti je potrebno stanje in ugotoviti, kakšno je, nato pa spremeniti vsebino, vrednote in kadre.

Janez Janša se je na Toninov odziv na Twitterju odzval ostro. Vrtovec meni, da so ti boji brezplodni. Toninova ocena je je po njegovih besedah korektna, delno samokritična. Dejal je, da ima desna sredina štiri leta časa, da se reorganizira in ustvari nove platforme, ki ji lahko dajo upanje, da bo čez štiri leta konkurenčna.

Kakšen je pogled Domovine na trenutno situacijo ob seriji porazov desnice si lahko preberete v našem komentarju.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki