Nevladnikom se obeta še pol milijona evrov neporabljenega evropskega denarja
Vladna služba za razvoj in evropsko kohezijsko politiko je danes na urad norveškega finančnega mehanizma in finančnega mehanizma EGP v Bruselj naslovila prošnjo, da bi pol milijona evrov neporabljenih sredstev namenili Skladu za civilno družbo, sta sporočila državni sekretar Marko Koprivc in direktor mreže nevladnih organizacij Goran Forbici.
Kot je pojasnil državni sekretar Marko Koprivc, bo z omenjenimi sredstvi razpolagal Center za informiranje, sodelovanje in razvoj nevladnih organizacij (CNVOS), ki bo pripravil razpis, s katerim bodo denar razdelili v sektor civilne družbe. “Vse krivice iz preteklih dveh let s tem ne bodo popravljene, vseeno pa želimo pokazati in dati jasno zavezo, da so nevladne organizacije naš partner, ki so zelo pomembne za rast demokracije v družbi,” je dodal državni sekretar. Ob tem je pripomnil, da je prejšnja vlada omenjeno področje izrazito zapostavljala.
Kot je pojasnil državni sekretar Marko Koprivc, bo z omenjenimi sredstvi razpolagal Center za informiranje, sodelovanje in razvoj nevladnih organizacij (CNVOS), ki bo pripravil razpis, s katerim bodo denar razdelili v sektor civilne družbe. “Vse krivice iz preteklih dveh let s tem ne bodo popravljene, vseeno pa želimo pokazati in dati jasno zavezo, da so nevladne organizacije naš partner, ki so zelo pomembne za rast demokracije v družbi,” je dodal državni sekretar. Ob tem je pripomnil, da je prejšnja vlada omenjeno področje izrazito zapostavljala.
Povezani članki
Zadnje objave
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Ekskluzivno za naročnike
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
rasputin
Civilno družbene organizacije so večinoma podaljšek globoke države. So njena udarna pest, ki se aktivira, ko so ogroženi plenilski interesi globoke države. V zameno jim strici seveda dajo drobtinice z bogatinove mize.
Volk sit, koza cela, zelje, ki ga pridelajo davkoplačevalci, seveda pojedeno.
Kraševka
To je res. Vendar gre tu za DISKRIMINACIJO, če teh sredstev ne razdelijo po VSEH društvih, kjer bi morali upoštevati tudi število članov. Vsi pevski zbori, Folklorne skupine....... bi morali dobiti glede na šrevilo članov ravno toliko, kot "8. marec". Članov v "8. marcu", pa jih je sigurno manj, kot v Akademskem pevskem zboru", ki širi našo kulturo. US pravi, da NIHČE ne sme biti DISKREDITIRAN. Domovina naj vam vsa društva iz Slovenije povedo, koliko denarja jim nameni država! Če nismo vsi enaki, dajmo to dodeljevanje sredsten "izbrancev" na USTAVNO PRESOJO. Tudi Golobova svoboda nima pravice razmetavati NAŠEGA DENARJA le za svoje volilce in si s tem KUPITI NOVE VOLITVE! To bi bila KORUPCIJA NAJVEČJE RAZSEŽNOSTI.
Kaj pa vem
Tako je!!! Enkrat sem že naštevala kdo vse je civilna družba. Navsezadnje smo civilna družba tudi pripadniki katoliške cerkve. Če nam že grozijo,da nas hočejo z davki zadaviti, naj nas pa še na kakšnem razpisu upoštevajo. Res je diskriminatorno, da so zmeraj v ospredju ponosni nasledniki g. Koprivca.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.