Na današnjem vzponu si je Pogačar kljub neuspelima napadoma povrnil samozavest

Uredništvo

Po včerajšnjem slabem dnevu, ko je Tadej Pogačar izgubil rumeno majico vodilnega v skupnem seštevku Dirke po Franciji, si je danes, kot je dejal, povrnil samozavest.

Zaključek današnje 12. etape je bil vzpon na sloviti Alpe d'Huez. Pogačar je dvakrat poskusil z napadom, a se novi vodilni, Danec Jonas Vingegaard, ni dal. Je pa v skupnem seštevku Pogačar napredoval na drugo mesto, saj Romain Bardet na zadnjem vzponu ni bil dovolj močan, da bi sledil rumeni majici.

Primož Roglič se je zopet izkazal kot pomemben člen Jumbo Visme, ki je nadzorovala dogajanje okoli svojega kapetana Vingegaarda.

“Pred začetkom etape še nisem bil 100-odstoten, nisem povsem verjel vase zaradi včerajšnjega dne. Današnje dogajanje pa mi je dalo samozavest za naslednji teden. Tudi v naslednjih dneh bom še poskušal,” je po etapi dejal Pogačar.

https://twitter.com/CycleSportMag/status/1547649307418902534?s=20&t=cZvZig9748qrwjIXb98m0A
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Ekskluzivno za naročnike

Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00