Ministrom Golobove vlade najvišje možne plače
Golobovi ministri in državni sekretarji imajo najvišje možne plače, je na 4. redni seji odločila vlada. Ministri so tako uvrščeni v 64. plačni razred, kar je enako kot v nekdanji vladi, le da so bili takrat lahko uvrščeni med 62. in 64. plačni razred. Plača državnih sekretarjev pa je bila določena v 61. plačnem razredu (prav tako enako kot v nekdanji vladi). Plača za 64. razred je 5211 evrov, za 62. razred pa 4818 evrov bruto, za 61. razred pa 4633 evrov bruto.
Janševa vlada je bila pred dvema letoma zaradi odločitve, kakršno je sedaj sprejela tudi vlada Roberta Goloba, močno kritizirana s strani tedanje opozicije in sindikatov. "Ekonomisti svarijo pred recesijo, projekcija padca BDP doma in v svetu je strašljiva. Nova vlada pa zvišuje plače svojim funkcionarjem. Nesprejemljivo! Solidarnost pomeni, da v času krize vlada najprej poskrbi za najšibkejše, ne zase!," je denimo takrat na tvitetju zapisala stranka SD, katere člani sedaj sedijo v vladi in so si odredili enako plačo – prav tako v času močnih svaril pred prihajajočo hudo krizo. Odločitvi so takrat nasprotovali tudi v Levici, ki je prav tako sedaj sedi v vladi.
"Vlada je očitno presodila, da si tisti, ki imajo že tako ali tako nadpovprečne plače, zaslužijo še več. To ni le sramotno, nespodobno, nesolidarno in popolnoma neprimerno, ampak je preprosto – ogabno!" pa je takrat ocenila predsednica sindikata Mladi plus Tea Jarc, ki se ob enaki potezi nove vlade (zaenkrat) ni odzvala.
Povezani članki
Zadnje objave
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Ekskluzivno za naročnike
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
Markec
Sposobni ljudje zaslužijo spodobne plače.
Nesposobni ljudje dobijo službe v raznih medijskih organizacijah, kjer nabijajo neposvečene na prangar sramote. Ker so sposobni in niso na pravi strani. Še slabše, zapustili so našo idejo o večvredni levi pameti. Takšne je potrebno uničiti in umazati ime do neprepoznavnosti.
Ti pisarji pa prodajajo svoje ime precej pod ceno in služijo "pravim" gospodarjem. Za vrečo leče prodane duše.
No, posebej izbrane tudi nagrajene s hrami demokracije doma in v Bruslju.
Kaj pa vem
Uspešni menedžerji, podjetniki, profesorji, znanstveniki, inženirji...lahko zaslužijo mnogo več, tako da gre ministrovat le tisto, kar se najde v NVO- jih in zavodu za zaposlovanje. Še huje je pri poslancih; za tretje razredne igralce in trirazredne izobražence je to sanjska služba. Sem zato, da se te službe ovrednoti ustrezno našemu BDP in da se na vrh države vrnejo najboljši ljudje. Zdaj je na žalost po vsakih volitvah slabše.
rasputin
Kaj bi to 5.200 EUR bruto plače za Goloba, ki je prej prejemal menda plačo 45.000 bruto, to je 9x več.
Ampak nič bat. Pahor je v vlogi premierja pred leti povedal, da je njegova plača le za kavice. Od kod mu denar za Armanija in podobno, pa ni razkril. Tudi Golob ne bo ničesar razkril, servilni mediji pa tudi ne.
Kdor bo kaj poskusil v tej smeri, bo brž uvrščen na seznam fašistov za odstrel.
Živela Slovenzuela!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.