Ministrom Golobove vlade najvišje možne plače

Uredništvo

Golobovi ministri in državni sekretarji imajo najvišje možne plače, je na 4. redni seji odločila vlada. Ministri so tako uvrščeni v 64. plačni razred, kar je enako kot v nekdanji vladi, le da so bili takrat lahko uvrščeni med 62. in 64. plačni razred. Plača državnih sekretarjev pa je bila določena v 61. plačnem razredu (prav tako enako kot v nekdanji vladi). Plača za 64. razred je 5211 evrov, za 62. razred pa 4818 evrov bruto, za 61. razred pa 4633 evrov bruto.


Janševa vlada je bila pred dvema letoma zaradi odločitve, kakršno je sedaj sprejela tudi vlada Roberta Goloba, močno kritizirana s strani tedanje opozicije in sindikatov. "Ekonomisti svarijo pred recesijo, projekcija padca BDP doma in v svetu je strašljiva. Nova vlada pa zvišuje plače svojim funkcionarjem. Nesprejemljivo! Solidarnost pomeni, da v času krize vlada najprej poskrbi za najšibkejše, ne zase!," je denimo takrat na tvitetju zapisala stranka SD, katere člani sedaj sedijo v vladi in so si odredili enako plačo prav tako v času močnih svaril pred prihajajočo hudo krizo. Odločitvi so takrat nasprotovali tudi v Levici, ki je prav tako sedaj sedi v vladi.




"Vlada je očitno presodila, da si tisti, ki imajo že tako ali tako nadpovprečne plače, zaslužijo še več. To ni le sramotno, nespodobno, nesolidarno in popolnoma neprimerno, ampak je preprosto – ogabno!" pa je takrat ocenila predsednica sindikata Mladi plus Tea Jarc, ki se ob enaki potezi nove vlade (zaenkrat) ni odzvala.


Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Ekskluzivno za naročnike

Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00