Kitajska: ZDA so največja grožnja svetovnemu miru, stabilnosti in razvoju
Pred začetkom ministrskega vrha G20, ki se bo začel v soboto na Baliju, iz vrst Kitajske prihajajo zaostreni toni. Tiskovni predstavnik kitajskega zunanjega ministrstva Zhao Lijian je ZDA tako obtožil, da so "največja grožnja svetovnemu miru, stabilnosti in razvoju".
Izjavo gre razumeti kot odgovor na ugotovitve Zveznega preiskovalnega urada (FBI) in britanske obveščevalne agencije MI5, ki sta opozorili poslovneže, da je Peking odločen ukrasti njihovo tehnologijo za konkurenčno prednost. Tako je direktor FBI Christopher Wray v govoru na sedežu MI5 v Londonu dejal, da vidi "kitajsko vlado kot največjo dolgoročno grožnjo gospodarski in nacionalni varnosti".
Temu v Pekingu niso želeli prav nič dolžni. "Pomembni ameriški uradnik je osramotil in napadel Kitajsko," je bil v svojem odgovoru na novinarsko vprašanje jasen Lijian.
Izjavo gre razumeti kot odgovor na ugotovitve Zveznega preiskovalnega urada (FBI) in britanske obveščevalne agencije MI5, ki sta opozorili poslovneže, da je Peking odločen ukrasti njihovo tehnologijo za konkurenčno prednost. Tako je direktor FBI Christopher Wray v govoru na sedežu MI5 v Londonu dejal, da vidi "kitajsko vlado kot največjo dolgoročno grožnjo gospodarski in nacionalni varnosti".
Temu v Pekingu niso želeli prav nič dolžni. "Pomembni ameriški uradnik je osramotil in napadel Kitajsko," je bil v svojem odgovoru na novinarsko vprašanje jasen Lijian.
Povezani članki
Zadnje objave
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Andrej Muren
Zagotovo NATO ne bo napadel Kitajske niti kakšne druge države. Nimamo pa nobene garancije, da česa takšnega ne bo storil kitajski režim, ki že nekaj časa izpolnjuje vse kriterije pravega fašističnega režima, čeprav se razglaša za komunističnega.
rasputin
Ameriškim in britanskim politikom se je zmešalo. V Evropi so naredili popoln kaos v zvezi z Ukrajino, podpihujejo pa vse možne napetosti in konflikte. Zdaj že tudi s Kitajsko. Pripravimo se na novo propagandno vojno, s katero nas kanijo prepričati, da bo Kitajska vsak hip napadla Zahod. Zato se moramo sevesda braniti pred tem. Vsi takoj v uniformo in pod orožje ter v bunker.
Naj živi vojna! Naj živi Nato!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.