Kandidatka za direktorico TV Slovenija Gorščakova brez soglasja programskega sveta
Programski svet RTV Slovenija na včerajšnji seji ni dal predhodnega soglasja k predlogu generalnega direktorja zavoda Andreja Graha Whatmougha, da za direktorico nacionalne televizije za štiriletni mandat imenuje Natalijo Gorščak. Za to je glasovalo le osem članov sveta, potrebnih pa je 15 glasov.
Gorščakova je bila edina, ki se je na vnovični razpis, objavljen aprila, prijavila v skladu z razpisnimi zahtevami. Televizija Slovenija je od razrešitve ravno omenjene Gorščakove avgusta lani brez direktorja s polnimi pooblastili. Za v. d. direktorja je bil septembra imenovan Valentin Areh, ko pa mu je marca potekel polletni mandat, je vodenje TVS prevzel Grah Whatmough.
O dogajanju s stavko in sejo programskega sveta smo obširneje pisali tukaj tukaj, o temi pa je v komentarju Če moraš ves čas poudarjati, da je tvoje delo pomembno, potem se gre vprašati, kaj delaš narobe, pisal tudi Peter Merše.
Gorščakova je bila edina, ki se je na vnovični razpis, objavljen aprila, prijavila v skladu z razpisnimi zahtevami. Televizija Slovenija je od razrešitve ravno omenjene Gorščakove avgusta lani brez direktorja s polnimi pooblastili. Za v. d. direktorja je bil septembra imenovan Valentin Areh, ko pa mu je marca potekel polletni mandat, je vodenje TVS prevzel Grah Whatmough.
O dogajanju s stavko in sejo programskega sveta smo obširneje pisali tukaj tukaj, o temi pa je v komentarju Če moraš ves čas poudarjati, da je tvoje delo pomembno, potem se gre vprašati, kaj delaš narobe, pisal tudi Peter Merše.
Povezani članki
Zadnje objave
Ko se resnično zatresejo temelji države in zemlje: dvojni potres v Venezueli
28. 6. 2026 ob 18:21
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Marija68
Zanima me, zakaj ni nobenega zanimanja za direktorja TV, da se je prijavila samo ena oseba? Ali je stanje tako brezupno?
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Malo dopolnjeno - ponavljam.
Bogdaj en res lep dober dan - vsem.
Sem kar dobre volje - novega DEŽURNEGA KRIVCA za vse kar bo NAROBE V NAŠI SLOVENIJU -
imamo.
Ta dežurni KRIVEC - bo nova VLADA - meni špasnega R. GOLOBA,
ki je bila izvoljena - kakorkoli že SPORNO VSEKAKOR..
Kot sem že omenil, se delu Ljubljane, kjer je stavba RTVSLO - po starem reče KRAVJA DOLINA.
V 19. stoletju so tam imeli namreč - ŽIVINSKE SEJME.
Jaz sem po rodu iz Komende, kjer so kakšni večji kmetje kaKšne HLAPCE VEDNO IMELI.
Torej
RTVSLO-jevci, tudi RTVSLO- jevci-BANGLADESH - imenovani - so tudi glede HLAPCEV - V ZMOTI.
Dobri
HLAPCI - SO BILI - VEDNO - CENJENI.
Nikoli pa niso bili cenjeni SLABI HLAPCI, SLABI DELAVCI ! To vemo - vsi.
Tudi v t.i.
MEDIJSKI PRODUKCIJI - kot nasploh v ekonomiji - velja pojav KONKURENCE.
V gledanje
programov neke RTV - če nam NISO ZANIMIVI - nas NE MORE NIHČE PRISILITI.
V svoji zgodovini
je bila RTVSLO - absoluten HLAPEC ex KP, ZK STALINISTOV,
RTVSLO - EX MEDIJSKI "HLAPEC"
- EX STALINISTOM, KARDELJANCEM itd Z EX stalinista MOŠE PIJADEJA - ceste.
Kaj tu ni jasno ?
Bi rekla hvalabogu ex poslanka Vijoleta TOMIĆ ?
Ex KP, ZK "MEDIJSKI HLAPCI" - se zdi - iščejo - NOVEGA GOSPODARJA ? Mar ne ?
Kakšno
"KRAVJO KUPČIJO" - bodo torej v RTVSLO-BANGLADESH - "KRAVJI DOLINI" - ZDAJ - POGRUNTALI ?
Ne pozabimo: vloga taiste RTVSLO na nedavnih volitvah - je bila IZRAZITO - SPORNA.
NAJ RTVSLOJEVCI - NE MEŠETARIJO - V ŠKODO NAS - PRISILNIH NAROČNIKOV, PLAČNIKOV NJIH "NE-DELA"
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.