Jonas Žnidaršič o referendumu glede RTV prispevka "V nekaterih zadevah ljudstvo ne zmore odločiti tako, kot je prav in zanj koristno"
Državni zbor je svojo tokratno izredno sejo začel z obravnavo predloga SDS za razpis posvetovalnega referenduma o predlaganih spremembah zakona o RTVS, po katerem prispevek za RTV Slovenija ne bi bil več obvezen. Predlog podpirajo v SDS in NSi, koalicija mu nasprotuje.
Alenka Jeraj (SDS) je predlog utemeljila s trditvijo, da nacionalna televizija v zadnjih letih izgublja gledalce, občinstvo pa da naj se samo odloči, ali želi plačevati RTV-prispevek in v kakšni višini. RTV prispevek v Sloveniji je v primerjavi z nekaterimi drugimi evropskimi državami višji, učinkovitost javnega zavoda pa manjša, je dejala.
Poslanec SD Jonas Žnidaršič se je na to odzval z idejo povišanja RTV prispevka: "Nacionalni televiziji bi morali podvojiti RTV-prispevek in jo s tem razrešiti bremena komercializacije. Zakaj imamo na nacionalni televiziji reklame? Halo? Zakaj pa? Zakaj ne bi imeli nacionalne televizije, ki bi se lahko znebila te uzde, teh zavor komercializacije? Zakaj merimo gledanost nacionalni televiziji? Vemo, samo zaradi reklam. Zaradi tega, da lahko podjetjem kažemo številke, poglejte, taka je naša gledanost, dajte notri reklame, da bomo preživeli. Nacionalna televizija nima kaj 'žicati' denarja od podjetij. Podvojiti je treba ta prispevek," hkrati pa je oceni, da ljudje o tem "ne zmorejo odločati".
https://twitter.com/BrenceNejc/status/1541366816299257856
Alenka Jeraj (SDS) je predlog utemeljila s trditvijo, da nacionalna televizija v zadnjih letih izgublja gledalce, občinstvo pa da naj se samo odloči, ali želi plačevati RTV-prispevek in v kakšni višini. RTV prispevek v Sloveniji je v primerjavi z nekaterimi drugimi evropskimi državami višji, učinkovitost javnega zavoda pa manjša, je dejala.
Poslanec SD Jonas Žnidaršič se je na to odzval z idejo povišanja RTV prispevka: "Nacionalni televiziji bi morali podvojiti RTV-prispevek in jo s tem razrešiti bremena komercializacije. Zakaj imamo na nacionalni televiziji reklame? Halo? Zakaj pa? Zakaj ne bi imeli nacionalne televizije, ki bi se lahko znebila te uzde, teh zavor komercializacije? Zakaj merimo gledanost nacionalni televiziji? Vemo, samo zaradi reklam. Zaradi tega, da lahko podjetjem kažemo številke, poglejte, taka je naša gledanost, dajte notri reklame, da bomo preživeli. Nacionalna televizija nima kaj 'žicati' denarja od podjetij. Podvojiti je treba ta prispevek," hkrati pa je oceni, da ljudje o tem "ne zmorejo odločati".
https://twitter.com/BrenceNejc/status/1541366816299257856
Povezani članki
Zadnje objave
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Ekskluzivno za naročnike
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
6 komentarjev
Občasni
Zelo povedna je Jonasova misel, da RTV meri gledanost izključno zaradi oglasov in ji tega brez njih ne bi bilo treba. Komunistični absurd v vsej svoji razsežnosti - imejmo nekaj, mečimo denar notri in naj nam bo vseeno, kako uporabno v resnici je, samo da je.
korosec.france
Tako se dela diktatura.
Visokointeligenčno.
Po mojem mu bo prisluhnil veliki Petersson in dodal še 13. sveto pravilo za življenje.
--------------------------------------------------------------------
Jonas, sramota, pri tvojih spufanih letih-spizdi iz hrama Demokracije preden te odnesemo.
Sonatine
Ja Jonas, lahko se na trepalnice postaviš, a ljudje o tem BOMO odločali.
Sicer pa strašno zanimiv preobrat.
Doslej so jih bila polna usta ljudstva in svobode narodu, zdaj pa taisto ljudstvo in narod naj ne bi imela več svobode (še manj pa pameti, prosto po Žnidaršiču), da bi sprejemalo neke odločitve? Uaaaa
Alo, Jonase, je kozmodrisk udaril na možgančke? Še kar plešemo in rajamo z belim nosom?
uros.samec
Ne boste odločali. Samo v desničarskih sanjah.
rasputin
Jonas Ž je komedijant, ki igra poslanca, tako kot je Šarec igral premiera in igra zdaj ministra.
Tovrstni politiki so lutke na vrvicah tistih, ki so jim omogočili vstop v politiko in so kot politiki opravilno nesposobni. Ljudje brez minimalne integritete.
Kaj Jonas Ž ve, kaj je to demokracija. Ve pa, kako se nateguje ljudi. To obvlada in zato je uporaben kader za politiko, ki nateguje ljudi.
Vsi komedijnati pa le niso brez hrbtenice. Na primer Mr. Bean, to je Rowan Atkinson:
https://www.youtube.com/watch?v=BiqDZlAZygU
Markec
Ljudstvo in demokracija ali ljudstvo brez demokracije? To dilemo si je postavil g. Jonas in nastavil prečko precej visoko. Mislim, da jo v svojem stanju ne bo uspel preskočit.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.