Johnson odhaja kot vodja britnskih konservativcev, premier naj bi ostal do jeseni

Uredništvo

vir: youtube.com
Britanski premier Boris Johnson je napovedal odstop s predsedniškega mesta v konservativni stranki, kot premier naj bi vztrajal še do jeseni.

Johnsonove težave so se kopičile že dalj časa. Po razkritjih o zabavah v premierski rezidenci v času največjega zaprtja med epidemijo se je Johnson enkar že soočil z glasovanjem o nezaupnici, ki pa jo je sicer prestal. Je pa njegov kabinet začelo zapuščati vse več ministrov in sekretarjev, mnogi pa so ga pozivali k odstopu.

Konservativci na Otoku se soočajo z nizko podporo, nedavno so doživeli tudi dva huda poraza na nadomestnih volitvah za dva poslanska sedeža zaradi odstopov dveh svojih poslancev. Kdo bo Johnsona nasledil še ni znano, obeta pa se oster boj za njegovo nasledstvo.

https://twitter.com/Libertarec/status/1545023255630778371
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Ekskluzivno za naročnike

Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00