Elon Musk ne bo prevzel Twitterja

Uredništvo

Poslovnež Elon Musk je odstopil od nameravanega prevzema Twitterja. Za ta korak naj bi se po lastnih pojasnilih odločil, ker od upravljavcev družbenega omrežja ni dobil dovolj informacij o lažnih profilih.

Musk naj od upravljavcev tako ne bi dobil nekaterih internih podatkov, ki jih to sicer deli z nekaterimi svojimi največjimi strankami.

Podjetje bo po nenadni odpovedi skoraj dogovorjenega posla Muska tožilo. Že po obstoječi pogodbi pa bi ta za morebitni odstop od posla plačati najmanj milijardo dolarjev odškodnine.

Napovedani prevzem je v zadnjih mesecih sprožal veliko prahu zlasti s tem, ker je Musk želel, da bi se na družbeno omrežje vrnil nekdanji ameriški predsednik Donald Trump.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Ekskluzivno za naročnike

Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00