Družinski zakonik naletel na veto državnega sveta

Uredništvo

www.ds-rs.si
Državni svet je s 17 glasovi za in 11 proti izglasoval odložilni veto na nedavne spremembe družinskega zakonika. O odložilnem vetu so razpravljali na pobudo skupine državnih svetnikov s prvopodpisanim Brankom Tomažičem. Ti menijo, da so spremembe, po katerih je zakonska zveza življenjska skupnost dveh oseb in ki istospolnim omogočajo posvojitev otrok, zaobšle voljo ljudstva, izraženo na dveh referendumih. Poudarjajo, da spremembe neutemeljeno širijo krog možnih posvojiteljev otrok, pri čemer še vedno ni dopuščeno, da otroka posvojita sorodnika v ravni vrsti, torej stara starša.

Sprejeto zakonsko ureditev vidijo tudi kot kršitev ustave, po kateri država varuje družino, materinstvo, očetovstvo, otroke in mladino ter ustvarja za to varstvo potrebne razmere. Posledice sprememb naj bi neprimerno posegale v tradicionalno razumevanje zakonske zveze in družine, saj slednjo popolnoma redefinirajo.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki