Britanci: Krim se pripravlja na mobilizacijo, ukrajinska letina bo največ 35 %
Po ruski osvojitvi mesta Lisičansk je celotna regija Lugansk pod nadzorom ruskih okupacijskih sil. Britansko zunanje ministrstvo v svojem poročilu napoveduje, da bo naslednja tarča ruskih sil regija Doneck, ki jo v veliki meri še vedno obvladuje ukrajinska vojska. Spopadi pa bodo še naprej izčrpajoči.
Rusija naj bi medtem že pripravljala splošno mobilizacijo polotoka Krim, kar bi utegnilo pomeniti, da bodo ruske sile na okupiranih ozemljih v svoje vrste vpoklicale tudi Ukrajince, ki bi se tako bili prisiljeni bojevati proti svoji lastni državi. Ukrajinska stran medtem poroča tudi, da je število žrtev med ruskimi vojaki preseglo 36.000 vojakov.
Spopadi so trenutno najhujši v jugovzhodni Ukrajini, ki spada tudi med kmetijsko najaktivnejša področja. Zaradi spopadov, okupacije, pomanjkanja gnojil, blokade pristanišč in posledično polnih silosov lanske letine britansko obrambno ministrstvo napoveduje, da bo celoten Ukrajinski izvoz kmetijskih proizvodov znašal le 35 % lanskega.
Rusija naj bi medtem že pripravljala splošno mobilizacijo polotoka Krim, kar bi utegnilo pomeniti, da bodo ruske sile na okupiranih ozemljih v svoje vrste vpoklicale tudi Ukrajince, ki bi se tako bili prisiljeni bojevati proti svoji lastni državi. Ukrajinska stran medtem poroča tudi, da je število žrtev med ruskimi vojaki preseglo 36.000 vojakov.
Spopadi so trenutno najhujši v jugovzhodni Ukrajini, ki spada tudi med kmetijsko najaktivnejša področja. Zaradi spopadov, okupacije, pomanjkanja gnojil, blokade pristanišč in posledično polnih silosov lanske letine britansko obrambno ministrstvo napoveduje, da bo celoten Ukrajinski izvoz kmetijskih proizvodov znašal le 35 % lanskega.
Povezani članki
Zadnje objave
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
marko272
Popolnoma jasno je, da Rusija nima kaj početi v Ukrajini, medtem ko ljudje, ki verjamejo uradni ruski propagandi, ki jo producirajo predvsem ruski vojni jastrebi, mislijo, da se Rusija bori za pravično stvar, čeprav se v resnici bori za povrnitev ruskega (sovjetskega)imperija, ki ga avtonomna Ukrajina seveda ogroža. Če pade Ukrajina, bodo seveda kot domine sledile tudi vse druge bivše ruske (sovjetske) republike vse do Indije in Evrope.
rasputin
Douglas MacGregor, upokojeni ameriški polkovnik, misli o ukrajinski vojni med drugim tole:
"Vsakdo, ki spregovori (proti vojni v Ukrajini), je “Putinov agent”. Zakaj? Ker nočem iti v vojno? Ker me ne zanima, da bi se pridružil ukrajisnki fašistični ligi? Ne, ne zanima me. Sem Američan. Nočem iti v vojno v Ukrajino. Tam nimamo nobenega vitalnega strateškega interesa. Edini interes, ki bi ga morali imeti, je, da s pogajanji končamo to (vojno). S tem se se strinjam, z ostalim ne.
Toda če se ne strinjaš zdaj, si nemudom katraniran in povaljan v perje z vsemi običajnimi vzdevki: rasist, nestrpnež in z vsemi temi nesmisli. To zgleda, da je standarndni postopek, toda glasnejše kot postaja, več kot to slišiš, bolj sem prepričan, da je vsa zgradba zelo krhka. Ta vlada ni močna. Zakaj bi se sicer odzivali na ta način? Zakaj bi se ljudje v Washingtonu odzivali na ta zelo defenziven način proti vsakomur, ki se ne strinja z njimi?
Mislim, da smo v velikih težavah tukaj v Združenih državah. In ne zanima me, kaj se dogaja preko morja. Veliko bolj me skrbi, kaj se dogaja tu. Ljudje v Washingtonu se bodo prebudili in odkrili, da je veliko Američanov, ki niso več pripravljeni to (vojno) sprejemati, ki se niso več pripravljeni obnašati kot ovce."
https://www.youtube.com/watch?v=0KZT3L-pBfM
Tako pravi Američan, ki se je bojeval v Iraku in drugod. Popolnoma jasno mu je, da Amerika nima kaj početi na ruskih mejah, medtem ko ljudje, ki verjamejo uradni zahodni propagandi, ki jo producirajo predvsem ameriški vojni jastrebi, mislijo, da se Amerika bori za pravično stvar, čeprav se v resnici bori za svetovno hegemonijo in za ameriški finančni imperij, ki ga avtonomna Rusija seveda ogroža. Če pade Rusija, bodo seveda kot domine sledile tudi vse druge azijske države vse do Indije. Na podreditev Kitajske Zahod niti pomisliti ne sme, če si prej ne podredi zahodne Azije od Rusije do Indije. V Ukrajini se bije ameriška proxy vojna za podreditev Rusije in s tem za nadalnje širjenje angloameriškega finančnega imperija.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.