Amerika in Izrael z deklaracijo proti iranskemu jedrskemu oboroževanju

Uredništvo

Danes sta ameriški predsednik Joe Biden in izraelski premier Yair Lapid podpisala varnostno deklaracijo, ki državi zavezuje, da bosta uporabili vsa razpoložljiva sredstva, da se Iranu prepreči pridobitev jedrskega orožja.

V podpisani izjavi piše, da »ZDA nadalje potrjujejo zavezo, da bodo skupaj z drugimi partnerji sodelovale pri soočanju z iransko agresijo in destabilizacijskimi dejavnostmi, bodisi neposredno bodisi prek posrednikov in terorističnih organizacij, kot so Hezbolah, Hamas in palestinski Islamski džihad."

Biden je še dejal, da ne bodo večno čakali, da Iran izpolni pogoje, ki jih je postavil Washington za oživitev jedrskega sporazuma iz leta 2015. Od sporazuma so sicer ZDA pod vodstvom Donalda Trumpa leta 2018 enostransko odstopile.

https://twitter.com/POTUS/status/1547599276519223297?s=20&t=K6_ht7s2UAyybYUvRfOelg

https://twitter.com/AmichaiStein1/status/1547548065212633089?s=20&t=K6_ht7s2UAyybYUvRfOelg
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Ekskluzivno za naročnike

Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00