Znani ceni dizla in bencina od jutri, danes goriva na večini črpalk že zmanjkalo
Znano so cene, po katerih bomo na bencinskih servisih izven avtocest točili bencin in dizel. Liter neosvinčenega 95-oktanskega bencina bo stal 1,755 evra, liter dizelskega goriva pa 1,848 evra. Nove cene veljajo do 4. julija.
Da bi se izognili skoraj 20 centov na liter višjim cenam bencina so državljani v teh dneh množično obiskovali bencinske servise. V primerjavi z običajno porabo se je ta v zadnjih dneh več kot podvojila, zaradi česar je na večini bencinskih servisov po državi že zmanjkalo goriv.
Premier Robert Golob je pomanjkanje goriv označil za škandal, gospodarski minsiter Matjaž Han pa miri, da je goriva v državi dovolj.
Da bi se izognili skoraj 20 centov na liter višjim cenam bencina so državljani v teh dneh množično obiskovali bencinske servise. V primerjavi z običajno porabo se je ta v zadnjih dneh več kot podvojila, zaradi česar je na večini bencinskih servisov po državi že zmanjkalo goriv.
Premier Robert Golob je pomanjkanje goriv označil za škandal, gospodarski minsiter Matjaž Han pa miri, da je goriva v državi dovolj.
Povezani članki
Zadnje objave
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Ekskluzivno za naročnike
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
4 komentarjev
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Saj ni res - pa je. Še dobro, da gre vse to na račun "politične veljave strokovnjaka za energetiko"
SVOBODA - DR. R. GOLOBA". iN NE NA ŠKODO ex OK PREMIERJA - SDS - J. JANŠE.
IN ŠE DOBRO, DA SEM JAZ V PENZIJI - AVTO BOM MOGOČE - KAR PRODAL. L.r. Janez KK
rasputin
Kdo pa bo kupil tvojo kripo: tehnični muzej?
rasputin
Hvala Golob! Zapomnili si bomo, da si za pesek v oči ljudstvu za drobiž znižal maržo naftnih trgovce, davkov na goriva, ki znašajo ca 60% cene goriva, pa nisi znižal nič. Očitno gre za hitro polnjenje proračuna, ne glede na posledice na inflacijo, gospodarstvo, gospodinjstva.
Žal pričakovano.
rasputin
Kje je zdaj desnica? Ima idealno priliko, da organizira spodoben vseslovenski protest. Gorivo potrebujemo vsi, vlada pa se ni pripravljena odpovedati v korist državljanov niti centu. 60% cene goriva gre v državno malho. Polna malha je edino, kar briga Goloba & Co. Ne briga jih za neznosne izdatke za gorivo za mnoge družine, čeprav govoričijo o skrbi za reveže, ne briga jih za posledično inflacijo, ki siromaši ljudi… Kaj jih sploh briga? Da čim bolj izmozgajo državljane?!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.