Žiga Turk, Siol: Nismo še imeli vlade, v kateri bi praktično vsa iniciativa prihajala s skrajne levice
"Še nikoli Sloveniji ni vladala tako neugodna kombinacija neizkušenosti ekipe, trdnosti večine in ideološke brezglavosti. V preteklosti smo se kakšni drugi slabi vladi lahko privoščljivo nasmihali – kaj je lahko za opozicijo boljše kot pozicija, ki dela napake. Dandanes se človek vpraša, kdo in kako bi vladi lahko pomagal, da zadev povsem ne zavozi," zapiše Žiga Turk v kolumni za Siol.
Kot pravi, še nismo imeli vlade, v kateri bi praktično vsa iniciativa prihajala s skrajne levice. Eden od pokazateljev, da se odvija rehabilitacija prejšnjega režima, je po njegovih mnenju tudi ukinitev Muzeja slovenske osamosvojitve. "V razvid muzejev, ki ga vodi ministrstvo za kulturo, je vpisanih 60 muzejev, ampak ravno tega je bilo treba − seveda po "ekonomskih in strokovnih kriterijih" − ukiniti oz. podrediti Muzeju novejše zgodovine."
Kritičen je tudi do upravljanja z zdravstvenim sistemom. Kot zapiše, bi se moralo ministrstvo ukvarjati s tem, kako povečati produktivnost zdravstvenega sistema, namesto tega pa se utapljajo v ideoloških debatah o dvoživkah.
"Namesto da se [premier] ukvarja, kako bi čim bolj socialistično (eni bodo temu rekli pravično) delili čedalje manjši kolač, bi se moral začeti ukvarjati s tem, kako ta kolač povečati," zaključuje Turk. Celotno kolumno preberite na Siolu.
Kot pravi, še nismo imeli vlade, v kateri bi praktično vsa iniciativa prihajala s skrajne levice. Eden od pokazateljev, da se odvija rehabilitacija prejšnjega režima, je po njegovih mnenju tudi ukinitev Muzeja slovenske osamosvojitve. "V razvid muzejev, ki ga vodi ministrstvo za kulturo, je vpisanih 60 muzejev, ampak ravno tega je bilo treba − seveda po "ekonomskih in strokovnih kriterijih" − ukiniti oz. podrediti Muzeju novejše zgodovine."
Kritičen je tudi do upravljanja z zdravstvenim sistemom. Kot zapiše, bi se moralo ministrstvo ukvarjati s tem, kako povečati produktivnost zdravstvenega sistema, namesto tega pa se utapljajo v ideoloških debatah o dvoživkah.
"Namesto da se [premier] ukvarja, kako bi čim bolj socialistično (eni bodo temu rekli pravično) delili čedalje manjši kolač, bi se moral začeti ukvarjati s tem, kako ta kolač povečati," zaključuje Turk. Celotno kolumno preberite na Siolu.
Povezani članki
Zadnje objave
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
Andrej Muren
Če bi se levičarji spoznali na ekonomijo, ne bi bili levičarji, je povedal znan ekonomist. To še kako drži. Levičarji se zgodovinsko gledano pravzaprav niso nikoli ukvarjali z drugim, kot s tehnologijo vladanja. Posledično je logično, da za družbo pod sabo ne zmorejo rešiti nobenega problema, to jih niti ne zanima. Za sebe bodo že nakradli dovolj.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.