Vodstvo RTV Slovenija obžaluje napoved stavke novinarskega sindikata

Uredništvo

Foto: Jernej Prelac
Vodstvo RTV Slovenija je v svojem sporočilu za javnost zapisalo, da obžaluje, da je novinarski sindikat RTV Slovenija brez kakršnekoli predhodne pobude k nadaljevanju pogajanj včeraj napovedal novo stavko za 24. januar.

O zakonitosti stavke bo sicer na pobudo RTV Slovenija odločalo tudi sodišče. Stavkovni odbor v obvestilu o napovedi stavke med drugim navaja, da se je zanjo odločil zaradi zaostrovanja razmer na RTV Slovenija in poglabljanja pritiskov na avtonomijo novinarskega dela. V vodstvu RTV pa poudarjajo, da sindikat ne navaja niti enega konkretnega primera pritiska, niti ni sindikat o kakršnemkoli pritisku obvestil delodajalca.

Vodstvo je predstavnike stavkovnega odbora pozvalo k dialogu in nadaljevanju pogajanj o stavkovnih zahtevah. Če pogajanja ne bodo uspešna, bo vodstvo v ponedeljek javnost obvestilo o morebitnih spremembah in prilagoditvah programa.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki