V Združenem kraljestvu največja železniška stavka v 30 letih

Uredništvo

Sindikat delavcev v železniškem in pomorskem prometu je pred dnevi sporočil, da so pogajanja o plačah in boljših delovnih razmerah padla v vodo, zato so ostali doma. Gre za največjo stavko v Združenem kraljestvu po letu 1989.

Delovalo bo zgolj 4.500 od običajnih 20.000 povezav, kar pomeni, da v določenih delih države ne bo vozil niti en potniški vlak. Stavki se je pridružilo več kot 50.000 železniških delavcev, pridružili pa so se jim tudi delavci londonske podzemne železnice.

Sindikat je konservativno vlado obtožil, da je prometnemu omrežju zmanjšala sredstva za več milijard funtov, zaradi česar so jih v stavko sami prisilili. Po njihovem mnenju so bila delovna mesta izgubljena v celotnem sektorju, medtem ko plače zaposlenih, ki so ostali, ne sledijo naraščajoči inflaciji, ki je najvišja v zadnjih 40 letih.

 
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki