New York naj bi postal ena prvih ameriških zveznih držav v državi, ki je včeraj sprejela paket novih zakonskih omejitev orožja kot neposreden odgovor na streljanja v Buffalu in Teksasu, ki sta razburila državo in spodbudila ponovne pozive k ukrepanju.
Novi zakoni, ki jih zahtevajo demokrati, bodo še dodatno zaostrili in okrepili omejitve glede lastništva orožja v New Yorku, vključno z dvigom starosti z 18 na 21 let za nakup polavtomatskih pušk, kot so bile uporabljene pri nedavnih streljanjih. Spremembe prinašajo še dovoljenje za zaseg orožja posameznikom, ki predstavljajo tveganje zase in za druge z odredbami za tveganje ter prepoved prodaje neprebojnih jopičev osebam zunaj organov pregona ali drugih poklicev, ki jih določi država.
Preberite še: Kaj je narobe z družbo, v kateri 18-letnik hladnokrvno postreli učence, v NBA pa odigrajo tekmo, kot da se ni nič zgodilo?!?
0 komentarjev
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.