Šolo v Uvaldeju bodo porušili

Uredništvo

Foto: profimedia.si
Šolo v teksaškem mestu Uvalde, kjer je pred mesecem dni prišlo do streljanja, v katerem je bilo ubitih 19 otrok in 2 učiteljici, bodo porušili.

To je sporočil župan mesta Don McLaughlin, ki je na srečanju s prebivalci mesta tudi povedal, da od otrok in staršev ne morejo zahtevati, da se še kadarkoli vrnejo v šolo. Kdaj naj bi do rušenja prišlo, zaenkrat sicer še ni znano.

Preiskava o streljanju tudi slab mesec dni po dogodku ni pokazala ničesar novega. Načelnik policije na terenu Pete Arredondo je 24. maja po nepotrebnem zadrževal policiste pred vrati učilnice, v katero se je zatekel strelec. Vodja teksaških policistov Steve McCraw pa je v torek v državnem senatu posredovanje policije včasu strelskega napada na šolo označil za popoln neuspeh.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki