Slovenski veleposlanik v Turčiji razrešen položaja

Uredništvo

Vir: Wikipedija.
Slovenski veleposlanik v Ankari Primož Šeligo se bo moral konec junija vrniti domov. Kot so potrdili na zunanjem ministrstvu, je vlada določila predloge za njegovo predčasno razrešitev z dolžnosti izrednega in pooblaščenega veleposlanika v Turčiji in rezidentnih državah.

Po navedbah MZZ je razlog za njegov odpoklic kršenje Zakona o zunanjih zadevah, in sicer v delu, ki govori o obveznostih in prepovedih diplomatov. Kršitve je ugotovil inšpekcijski nadzor, ki ga je glavni inšpekcijski nadzornik Andrej Grasselli opravil še za časa prejšnje vlade.

Šeligu je očitano slabo vodenje veleposlaništva, ponižujoč odnos do zaposlenih, nenamenska poraba denarja, izkoriščanje položaja za udejanjanje zasebnega interesa ... Veleposlanik je na navedbe podal obširen odgovor, a naletel na gluha ušesa. Ukaz o odpoklicu veleposlanika sicer izda predsednik države.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki