Sindikati in vlada na prva pogajanja, prisoten tudi Golob
Danes poteka uvodno srečanje med vlado in sindikati javnega sektorja. Srečanja naj bi se poleg resorne ministreice Sanje Ajanović Hovnik udeležil tudi premier Robert Golob. Ministrica sicer pričakuje da bodo rešitve za sindikalne zahteve našli hitro.
Osrednje zahteve sindikatov so usklajevanje plačnih razredov z inflacijo ter izplačilo regresa za letni dopust. Sindikati pričakujejo tudi naslovitev zgoščenosti plačne lestvice v spodnji tretjini.
Ajanović Hovnikova napovedujeskupna pogajanja z vsemi sindikati in ne več pogajanj po resorjih, kot je bila praksa do sedaj.
Osrednje zahteve sindikatov so usklajevanje plačnih razredov z inflacijo ter izplačilo regresa za letni dopust. Sindikati pričakujejo tudi naslovitev zgoščenosti plačne lestvice v spodnji tretjini.
Ajanović Hovnikova napovedujeskupna pogajanja z vsemi sindikati in ne več pogajanj po resorjih, kot je bila praksa do sedaj.
Povezani članki
Zadnje objave
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Ekskluzivno za naročnike
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
4 komentarjev
Kraševka
Če so sindikati sedaj, podobni, kot v času KOMUNIZMA, so podrejeni dejansko Komunistični partiji.
Če ta vlada dela po Titovi praksi, bo v praksi tako, da bodo SINDIKAT in VLADA, skupaj v "Golobovem gnezdu" in tako "grulili v isti rog".
Poleg JAVNEGA sektorja, ki si ga bo podredil Golob, imamo še GOSPODARSKI sektor, ki zagotavlja DENAR za JAVI oz. državni APARAT.
Golobovi bodo sedaj sindikatom vse obljubili.
Kdo bo pa vse to plačal?
Vse dajatve, kot so DAVKI - PLAČUJE gospodarstvo, tovarne, kmetje, trgovci, obrtniki, gostinci....
Kdaj bo Golob prisluhnil tudi GOSPODARSTVU?
Stajerska2021
Tako je Kraševka. V tujini te sindikalne potuhe malica in prevoz - ne poznajo. Tudi odmor za malico ni plačan. Plače so višje in prav je tako. Primer sosednja Avstrija - plače za 2,5 krat višje in si vsak zaposlen lahko privošči "MALICO" in "PREVOZ NA DELO". Sindikati so ostali na nivoju ozimnice in svinjskih polovic. To obvladajo. S svojimi zelo visokimi plačami branijo minimalno plačo, kot da je svetinja. Naj vkomponirajo vse te sindikalne potuhe v plačo, da bo tudi delavec ob odhodu v pokoj imel višjo pokojnino. Ker, dragi moji, še malo, pa se delo pri nas ne bo več splačalo! Kaj pa bomo takrat?
Stajerska2021
Dobro je, da imajo maske... da ne vidimo teh obrazov, ki samo netijo in netijo.
Zadnja je bila carska: za malico je cca 6 € premalo? Kaj za hudiča jedo ti ljudje? Za kaviar in šparglje je res premalo.
MALICA JE MALICA - KOSILO SE JE DOMA?
Kraševka
Štajerka, dobro ste povedala. Vprašanje je, če ti ljudje sploh znajo kuhati. Ko je bila Covid-karantena, pravijo, da je bilo v družinah veliko prepirov in posledično več ločitev. Zakaj? Zato, ker ni bilo mogoče oditi - v službo in potem v gostilno na kosilo. Če doma, kljub temu, da so imeli časa na pretek, NIHČE NI ZNAL KUHATI kosila in večerje - so bili lačni, nervozni in so drug drugega napada. Zato sedaj zahtevajo, da jim delodajalec ZAGOTOVI brezplačno KOSILO. Tudi jaz mislim, da ljudem pripada malica. Plačo, pa naj dobijo primerko opravljenemu delu - in z njo lahko plačujejo tudi gostilne. Kdor je delaven, pa si glavni obrok lahko skuha tudi doma. Nekateri zahtevajo ENAKOST, vendar ne v OPRAVLJENEM DELU, ampak - samo v pridobivanju DENARJA
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.