RTV obsoja napade na svojo novinarko Andrejo Gregorič, ki se je znašla pod plazom zmerljivk

Uredništvo

Foto: Wikipedia
RTV Slovenija je podal izjavo za javnost, v kateri obsoja javno blatenje in napade na novinarko Andrejo Gregorič, ki se je znašla pod plazom zmerljivk in žaljivk kolegov in ostalih, ki ji zamerijo sodelovanje pri nastajajoči oddaji Panorama, ki bo od ponedeljka na sporedu 2. programa TV Slovenija.

Javni Zavod RTV Slovenija tako ponovno opozarja, da je javno obračunavanje z novinarji nedopustno. Javnost, pa tudi novinarske kolege tako pozivajo, naj spoštujejo svobodo novinarjev pri opravljanju svojega poklica in pravico posameznika do osebnega dostojanstva.

V sporočilu za javnost so še zapisali, da je še posebej obsojanja vredno, ko s posameznimi novinarji obračunavajo njihovi kolegi, tudi iz iste medijske hiše. RTV Slovenija bo uporabila vsa pravna sredstva, da zaščiti svoje zaposlene.

O tematiki smo na Domovini že pisali v članku: Zdaj je znano, kdo na RTV SLO je tarča sovražnega govora, diskvalifikacij in diskreditacij
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki