Predlog novega ZNB ukinja globe posameznikom, ki bi organizirali zbiranje ljudi na javnem kraju

Uredništvo

Vir: Pixabay
Koalicijske poslanske skupine Gibanja Svoboda, Levice in Socialnih demokratov so pred kratkim v državni zbor vložile predlog zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o nalezljivih boleznih (ZNB).

Predlog sledi rešitvam, ki so jih pripravili v Pravni mreži za varstvo demokracije, dodanih je le nekaj popravkov, zato vlagatelji zakona predlagajo obravnavo po skrajšanem postopku.

V zakonu je ukinjen tretji odstavek 57. člena, ki je določal, da se z globo od 1200 do 12000 evrov kaznuje posameznik, ki bi organiziral zbiranje ljudi na javnem kraju, ko je zbiranje ljudi zaradi nevarnosti širjenja nalezljive bolezni prepovedano. Še vedno pa bi ostal člen o globi za neupoštevanje karantene oziroma izolacije. V predlogu zakona ni obveznega cepljenja, prav tako ne dodatnega zapiranja šol.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki