Pred novim valom epidemije koalicija vložila predlog zakona o nalezljivih boleznih

Uredništvo

Vir foto: pixabay
Umirjenja epidemioloških razmer v zvezi z epidemijo novega koronavirusa v Sloveniji je očitno konec. Število okuženih namreč v zadnjih dveh tednih znova narašča. To pa se dogaja v času, ki so virusu zaradi vremenskih razmer pravzaprav najbolj neprijazni.

Zato se v vladni koaliciji pripravljajo na zaostrovanje epidemioloških razmer. V ta namen so stranke koalicije prav danes v DZ vložile predlog novele zakona o nalezljivih boleznih. Ta v veliki meri sledi predlogu, ki so ga pripravili v pravni mreži za varstvo demokracije, predlog pa naj bi bil koalicijsko usklajen.

Cilj zakona naj bi bil čim prej odpraviti neskladja v 39. členu obstoječega zakona, ki so po odločitvi Ustavnega sodišča v neskladju z ustavo.

Predlog tako določa, da se omejitve, uvedena na podlagi tega člena, uvajajo postopoma, nad njihovim uvajanjem pa naj bi bedel državni zbor. Ukrepi naj bi se sprejemali na podlagi mnenja strokovne skupine, ki bi jo imenoval minister za zdravje. Predvideno pa je tudi, da se strokovna ocena, na podlagi katere se bodo sprejemali ukrepi, skupaj z obrazložitvijo objavi v uradnem listu.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki