Poslanci SDS z zgledom nagovarjajo ostale k testu na prepovedane droge

Vid Sosič

Foto: Matija Sušnik, dz-rs.si
Poslanci SDS so se prejšnji teden skupno testirali za prepovedane droge. Po vložitvi novega predloga zakona o obveznem testiranju funkcionarjev na prepovedane droge, kar so sicer poskušali že v začetku junija, so s tem pozvali tudi ostale poslance, da storijo enako.

Poslanec Dejan Kaloh je na četrtkovi novinarski konferenci dejal, da je v javnem interesu, da se javno ve, ali so slovenski politiki pri svojih pomembnih odločitvah pod vplivom prepovedanih drog. Verjamejo, da bo zakon tokrat sprejet, zlasti po aferi Smodej, kjer je bilo prisotno uživanje drog.

S tem nimajo težav pri NSi, pa tudi predsednica državnega zbora Urška Klakočar Zupančič je v sredo izjavila: "Mogoče bi bilo pa dobro, da gremo res vsi poslanci na test za droge, vsi enkrat. Prekinemo sejo pa gremo vsi na droge. Jaz bom prva, ki bom šla na test. Prva. Za vse, tudi za alkohol."

Zato morda preseneča, da je le dan kasneje zavrnila poslansko pobudo Žana Mahniča. Posamezni poslanci SDS, vključno z Mahničem, so rezultate testiranja tudi objavili na Twitterju, ob čemer je Mahnič preko poslanske pobude pozval ministra Mesca, ki je sicer pred volitvami že izjavil, da "sem pa tja" kadi marihuano. Predsednica DZ je pobudo zavrnila, kot razlog pa navedla, da ne vsebuje vsebinskih pogojev.

https://twitter.com/ZanMahnic/status/1567790996116701188?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1567790996116701188%7Ctwgr%5E5577c18e72fc35baf03dfa4324723ce24f8ecd7b%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.slovenskenovice.si%2Fbulvar%2Fdomaci-traci%2Frazkrivamo-rezultate-testiranja-na-droge-poslanca-sds%2F

 
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki