Nov polom Ruske vojske v Ukrajini
Ukrajinska vojska je tekom preteklega konca tedna prizadejala nov hud udarec ruskim četam. V zgolj 48 urah je Ukrajina osvobodila kar 3000 kvadratnih kilometrov na vzhodni fronti, vključno z večino pomembnejših mest, ki so še bila okupirana s strani Rusije. Harkovska oblast je tako skoraj v celoti spet pod Ukrajinsko upravo. Predstavniki krajinske vojske trdijo, da jih od ruske meje loči le še okoli 50 kilometrov. Gre za najhujši udarec Rusiji po neuspelem poskusu zavzetja Kijeva.
Po navedbah Kremlja je bil to načrtovan umik, saj naj bi koncentrirali sile v samem Donbasu. To je povzročilo kar nekaj dvignjenih obrvi celo med nekaterimi ruskimi podporniki. Tudi po poročanju Moscow Timesa pa je predsednik Putin odpovedal srečanje z generali ravno zaradi velikega poloma.
Vendar pa so Rusi ob porazu v ukrajinski protiofenzivi med begom poskušali pustiti čim več škode na infrastrukturi. Tako del Harkovske oblasti od nedelje doživlja izpade elektrike, težave pa so tudi z dostopom do vode. Nekateri deli so trenutno tako popolnoma prikrajšani za "svetlobo in toploto", je v nedeljo trdil ukrajinski predsednik Zelenski.
Po navedbah Kremlja je bil to načrtovan umik, saj naj bi koncentrirali sile v samem Donbasu. To je povzročilo kar nekaj dvignjenih obrvi celo med nekaterimi ruskimi podporniki. Tudi po poročanju Moscow Timesa pa je predsednik Putin odpovedal srečanje z generali ravno zaradi velikega poloma.
Vendar pa so Rusi ob porazu v ukrajinski protiofenzivi med begom poskušali pustiti čim več škode na infrastrukturi. Tako del Harkovske oblasti od nedelje doživlja izpade elektrike, težave pa so tudi z dostopom do vode. Nekateri deli so trenutno tako popolnoma prikrajšani za "svetlobo in toploto", je v nedeljo trdil ukrajinski predsednik Zelenski.
Povezani članki
Zadnje objave
Elektrika v hlevu ubila devet krav
24. 6. 2026 ob 9:13
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
26 komentarjev
Rokc5
Ker so slovenski viri glede vojne v Ukrajini zelo skopi ali pa celo neposredno zavajajo slovensko bralstvo/gledalstvo, za sledenje razvoja dogodkov vsem bralcem Domovine priporočam naslednje vire:
Slovenski viri:
Na Slo-Tech forumu debato: 'Putin - še sladkih 16 let na oblasti?'
https://slo-tech.com/forum/t767997#crta
SLO twitter: @MatevzNovak (legionar)
Tuji viri:
Sam & Lawrence Freedman Substack:
https://samf.substack.com/
Timothy Snyder Substack:
https://snyder.substack.com/
Tuj twitter:
@nexta_tv
@visegrad24
@WarMonitor3
@UAWeapons
@IAPonomarenko
@kamilkazani
@igorsushko
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Tole je realen citat, preverite sami. Poročilo CNN z današnjega dne 12.9. 2022 – ima naslov: “OFFICIALS FROM 18 DISTRICTS RF CALL FOR PUTIN TO RESIGN” Dobite to na internetu. L.r. Janez KK
rasputin
CNN = FNN = Fake News Net = CIA News Net = JKK klobasanje Če CNN, Cijina TV, nekaj pove, je treba to treba skrbno dodatno preverit, kajti oni so kot nekateri naši mediji, ki pišejo to, kar bi radi, da bi bilo, ne to, kar v resnici je.
uros.samec
Zakaj je potrebno to medsebojno obmetavanje? Zakaj tak bes nad drugačnimi mnenji? Kje piše, da bi morali podpirati Ameriško geopolitiko? Ne bomo je podpirali. Zakaj bi bili kot popolnoma brez uma? Zakaj bi bili papige? Zgodba o Ukrajini je umazana, lažniva in krvava. Zakaj bi morali podpirati skrajno debilne sankcije Rusiji, državi, ki je zagotavljala poceni energente za EU gospodarstvo? Zakaj? Zaradi lažnivega in koruptivnega Zelenskega? Zaradi nasilnega Bidna? Zakaj? Za ljudi, pa nikomur ni mar. ČE BI BILO KOMU MAR ZA LJUDI, BI ŽE DAVNO SKLENILI PREMIRJE. NE NASEDAJTE PROPAGANDI IN UMAZANIM PROZAHODNIM MSM. Kje ste danes lahko prebrali, da potekajo protesti proti sankcijam Rusiji v GB, v Nemčiji. Izvaja se UMAZANA CENZURA, DAJTE ŽE ODPRETI OČI!
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
He he - koliko vas pa je tistih, kine boste podpirali ZDA geopolitike, ki tako trdno in pozitivno pomaga NERUSOM-UKRAJINCEM, da se KONČNO znebijo nadoblastnih in izkoriščevalskih Putin Rusov ? Proti ZDA ste: TI, - kelnarca Ančka, - EDEN IZ T.I. fERANTOVIH BLOKOV, - EDEN EX "UUAA" Cankarjeve - kakšen 80 plus iz DSO Trnovo - in kdo še ? L.r. Janez KK p.s. - aja, pa par barjancev, ex sistemčikov.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Pol nas Slovencev ima kurjavo, kuhanje itd. na naša domača slovenska drva. Nabavi si enga "gašperčka", če se bojiš, da te bo zeblo, pa kakšna drva pri kakem slovenskem kmetu, saj niso draga. Od ljudi, ki so OKUPATORJI, KI IMAJO "KRVAVE ROKE", KI RUŠIJO DOMOVE CIVILISTOM SOSEDNJEGA NARODA, KATERIH PREDSEDNIK ZAPIRA IN DOMNEVNO IZVAJA LIKVIDACIJE OPOZCIJSKIH NASPROZNIKOV - SE NE KUPUJE NIČ.. UPAM, DA RAZUMEŠ - SLOVENSKO. l.r. JANEZ KK
rasputin
Janez KK, sodiš v zvrst tistih, za katere je Cankar rekel: Hlapci, za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni. Hrbet je biča vajen, biča željan ... Ljudje tvoje sorte so pod Jugo hlapčevali Beogradu, zdaj hlapčujejo Bruslju, ki hlapčuje Washingtonu. Samo, da lahko komu hlapčujete in nastavljate hrbet ... Ampak voda še nikoli ni tekla navzgor in tudi ameriška prazna propaganda se bo izpela. Prišel bo dan, ko bo Ukrajina spoznala, da je bila grdo zlorabljena za ameriške hegemonistične in militaristične cilje. Američane so izgnali iz Vitenama, iz Afganistana, iz Južne Amerike... Hrbet jim obračajo afriške in azijske države. Samo opranoglavci, ki verjamejo ameriški propagandi, lahko verjamejo v nekakšno vzvišeno ameriško poslanstvo, zaradi katerega naj bi Amerika lahko delala državne udare in vojne po vsem svetu. V resnici dela to zaradi interesov svojega vojnoindustrijskega kompleksa in finančne ter druge industrije, ki ima globalne interese, kar trdijo tudi različni ameriški politiki, strokovnjaki za mednarodno politiko, novinarji, visoki oficirji in drugi. Linke na predavanja teh ljudi sem že neštetokrat posredoval. Seveda od analfabetov ne pričakujem, da bi to razumeli. Samo indoktriniranci lahko podpirajo zločinski ameriški državni udar v Ukrajini, nastavitev ameriškega marionetnega neonacističnega režima, ki je sprožil državljansko vojno in izzval proxy vojno z Rusijo na hrbtu ukrajinskega naroda. Amapak tudi Amerika ni vsemogočna. Če je doživela sramoten poraz v Afganistanu in skoraj povsod, kamor je vtaknila svoj nos, bo tudi v Ukrajini na koncu dobila brco. Pro-ameriški neonacisti ne bodo zmagali. Prej ali slej se jih bodo odkrižali sami Ukrajinci. Menda so vsaj toliko pametni kot južnoameriški narodi, ki so se odkrižali Američanov in marionetnih fašističnih hunt, ki so jih le-ti vzpostavili.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Za kuhanje vode in za gretje si lahko nabavite tudi ruske SAMOVARJE, ki pa so na oglje, zdaj morda tudi na plin. ČE SO VAM NAŠI DOMAČI GAŠERČKI NA DRVA - PREVEČ - SLOVENSKI. L.r. Janez KK
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
NOVO ! CNN danes poroča, da so predstavniki 18 distriktov RUSKE FEDERACIJE – pozvali Putina k ODSTOPU. Preverite sami.. L.r. Janez KK
rasputin
Od ljudi, ki so OKUPATORJI, KI IMAJO “KRVAVE ROKE”, KI RUŠIJO DOMOVE CIVILISTOM SOSEDNJEGA NARODA, KATERIH PREDSEDNIK ZAPIRA IN DOMNEVNO IZVAJA LIKVIDACIJE OPOZCIJSKIH NASPROZNIKOV – SE NE KUPUJE NIČ.. *** JKK, ti gotovo ne kupuješ nič ameriškega, ki povsem ustreza tvoji definiciji, razen da se farizejsko sprenevedaš, kar je videt z aviona dol. Rusija brani v Ukrajini svojo manjšino, ki so jo tvoji kameradi obsodili na iztrebljenje, ti pa to podpiraš z dušo in srcem. Ampak na koncu bosta zmagali resnica in pravica, ne neonacisti.
Madison
rasPutin, sodite v zvrst tistih, za katere je Cankar rekel: Hlapci, za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni. Hrbet je biča vajen, biča željan ... Ljudje vaše sorte so pod Jugo hlapčevali Beogradu, zdaj hlapčujejo Moskvi, ki hlapčuje Putinu. Samo, da lahko komu hlapčujete in nastavljate hrbet... Ampak voda še nikoli ni tekla navzgor in tudi putinistična lažna propaganda se bo izpela. Prišel bo dan, ko boste Putinovi koristni idioti spoznali, da ste bili grdo zlorabljeni za putinistične ekspanzionistične in militaristične cilje. Ruse so izgnali iz Afganistana in iz vse vzhodne Evrope,... hrbet jim že obračajo tudi afriške in azijske države. Samo opranoglavci, ki verjamejo putinistični propagandi, lahko verjamejo v nekakšno vzvišeno Putinovo poslanstvo, zaradi katerega naj bi putinistična Rusija smela okupirati suvereno evropsko državo Ukrajino ter povzročiti vojno, ki negativno vpliva na ves svet. V resnici Rusija dela to zaradi Putinovih ekspanzionističnih interesov ter zaradi ruskega vojnoindustrijskega kompleksa, kar spoznava tudi vedno več ruskih državljanov, politikov, novinarjev, celo visokih oficirjev in oligarhov. Linki s temi informacijami so prosto dostopni na medmrežju. Seveda od putinističnih zaslepljencev ne moremo pričakovati, da bi to dojeli. Samo s putinizmom indoktrinirani ljudje lahko podpirajo zločinsko putinistično agresijo in invazijo na Ukrajino ter Putinov diktatorski režim, ki je po zgledu stalinističnega zločinskega režima sprožil nasilno okupacijo Ukrajine in vojno na hrbtu ukrajinskega naroda. Ampak Rusija ni vsemogočna. Če je doživela sramoten poraz v Afganistanu in skoraj povsod, kamor je vtaknila svoj nos, bo tudi v Ukrajini na koncu dobila brco. Putinovi neostalinisti ne bodo zmagali. Prej ali slej se jih bodo odkrižali sami Rusi. Menda so vsaj toliko pametni kot vsi narodi vzhodne Evrope, ki so se odkrižali Rusov in marionetnih sovjetskih vlad, ki so jih Rusi po drugi svetovni vojni vzpostavili v vsej vzhodni Evropi.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Glede točne situacije v Ukrajini - se meni osebno zdi najbolje,
da točne preglede STANJA V UKRAJINI dela kar OK ekipa avtorjev DOMOVINE.
Dnevno pregledovanje in preverjanje novic raznih agencij in poročil na internetnem mestu, ki se ga dobi, če v GOOGLE iskalno okence vtipkamo besedi WAR in UKRAIN - terja namreč precej časa, precej je poročil o istih dogodkih od različnih agencij itd.
Sicer pa:
SLAVA UKRAJINI in SLAVA junaškim NERUSOM-UKRAJINCEM, ki se res hrabro borijo za njihovo edino domovino Ukrajino.
Da bi bila Ukrajina SVOBODNA, NEPODREJENA BRUTALNIM Putin Rusom.
In brez vsiljivih Putin Rusov in rusofilov v Ukrajini. Toliko. L.r. Janez KK
rasputin
Domovina sicer bolj ali manj zvesto sledi ameriški uradni propagandi, ampak tvoje klobasanje je še za nekaj stopenj bolj noro.
MEFISTO
Zapomni si za vse večne čas! Ni pomembno kaj kdo gori, važno je kdo kaj govori. V duelih z mojim prijateljem Janezom Kernom-Kerlcem izgubljaš, kar je še posebej pomembno.
rasputin
Mefisto, če tvoj neofašistični prijatelj ne bi v svojih postih omenjal moje malenkosti, se na njegovo klobasanje brez repa in glave sploh ne bi odzival. To, kar on piše, je sprejemljivo samo za ljudi enake njemu. Da si ti ista ptica kot tvoj obsedeni prijatelj, si že večkrat sam povedal. Če se vama pridruži še kak vajin kaliber, potem ste res pravi trio adijo, morda celo kvartet za znoret ali ali kvintet za odmet...
uros.samec
Če to drži, potem je to prvič. Do sedaj se ne elektrike, ne vode Ruska vojska ni dotaknila. O 3000 kvadratnih kilometrih pa dvomim. Že pred dnevi so napihovali številko iz 1000 na 2000. Drži, da se je Ruska vojska umaknila, ker ni hotela biti obkoljena. No, seveda pa je potrebno pridobljeno tudi obdržati.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
HM, HA, HA - RAJE NAM POVEJ - "uros.samec"="rasPutin" ALI JE RES, DA Srbi na Dedinju, v BGD - ŽE PRPRAVLJAJO - V ENI VILI - zatočišče V. Putinu - za primer -če bo moral bežati iz Rusije ? Tako se govori, kaj je res pa mi Slovenci - seveda ne vemo. L.r. Janez KK
rasputin
kaj je res pa mi Slovenci – seveda ne vemo. *** Govori v svojem imenu in ne uzurpiraj si mojega glasu, ker ga nimaš.
MEFISTO
Ima pa moj glas, ki šteje trojno, torej tudi zate in za uroša.samca!
rasputin
Mefisto, ko si bil partijski sekretar in trojni funcionar, si imel trojni glas. Zdaj je to mimo. Niti pri svoji babi nimaš več glasu.
rasputin
Vsa čast ukrajinski vojski, če bo namahala rusko vojsko, toda zaenkrat ostaja še vedno en velik če.
Vsi ostali problemi bodo kljub morebitnemu uspehu ukrajinske vojske ostali ali se celo zaostrili:
- ameriški militantni imperializem, ki je sprožil to vojno,
- etnocid, genocid in eksodus nad rusko manjšino
- fašistoidna diktatura Zelenskega in njegove hunte, ki vlada s pomočjo politične policije in odredov smrti,
- pomanjkanje energije v Evropi in prehajanje iz družbe obilja v družbo pomanjkanja ipd.
Svoboda (peščice) pač ni zastonj. Plačalo pa jo bo ljudstvo.
Peter Klepec
Seveda, vsi bodo placali to vojno. Ukrajinci, Rusi, Americani in mi, Evropejci. To se je vedelo vnaprej. Po koncu te vojne bo marsikaj drugace.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
He, he - če je "diktatura Zlenskega - fašistoidna" - kakšna pa je potem DIKTATURA Putina - v Putin Rusiji ? Hiperfašistoidna - ali kaj ? Nič tako apokaliptično-dramatičnega - ne bo kot nam to - šloga "rasPutin". Zgodil se bo le - KONEC Putin Rusije, ki se bo zmanjšala - za DONBAS IN KRIM. UKRAJINA, MOLDOVA, morda tudi BELORUSIJA, ČEČENIJA, KAZAHSTAN itd. bodo svobodno zadihali brez PRISILNE NADVLADE, IZKORIŠČANJA - s strani Putin, Moskva RUSIJE. Rusi bodo lahko srečni, če jim bo sploh uspelo obdržati - Sibirijo in daljni vzhod, ki so ga carskim Rusom pravzaprav privojevali ravno pogumni ukrajinski KOZAKI. O čemer tu smeteči "rasPutin" - seveda - nima pojma. Boljševiško-stalinistični "rusofilček" - je pač "rusofilček" "rasPutin". KI V RUSIJI VERJETNO SPLOH NIKOLI ŠE NI BIL. Ali pa morda le v tisti delegaciji "barjancev", ki je pred leti vsa ponižna obiskala, se klanjala Putinu v Kremlju. L.r. Janez KK
rasputin
He, he – če je “diktatura Zlenskega – fašistoidna” – kakšna pa je potem DIKTATURA Putina – v Putin Rusiji ? *** žTako sidogočasen s svojim rusofobnimi stališči in slepim navijanjem za ukrajinski pro-ameriški marionetni neonacistini režim, da vedno zadremam, ko poskušam brat tvoje klobase. Nisem slišal, da bi v Rusiji izvajali etnocid, genocid in eksodus nad manjšinami . Toso počeli v času totalitarnega sovjetskega režima. V Rusiji tudi niso prepovedane opozicijske stranke. V Ukrajini vlada neonacistična hunta z diktatorjem Zelenskim na čelu s pomočjo politične policije in odredov smrti, ki ugrabljajo in ubijajo pripadnike opozicije in ruske manjšine. Da niso vsi slepi, kaj se dogaja v Ukrajini, kaže na primer video avstralske Sky News na spodnjem linku z naslovom: Zelenski ni to, za kar ga prikazujejo zahodni mediji". https://www.youtube.com/watch?v=KEPWgMXut_8 Tu lahko poslušaš tvojega ukrajinskega neonacističnega kamerada, ki pove, da je treba v Donbasu pobiti 1,5 milijona Rusov. 2-3 milijone jih je pa že itak pobegnilo v Rusijo. Raduj se! https://thesaker.is/its-perfectly-simple-you-need-to-kill-1-5-million-people-in-donbass/ Tu je še en video, v katerem ameriški polkovnik Richard Black pove, da je Zelenski čisti diktator. https://www.youtube.com/watch?v=3BMOz5kRgMY Obstaja stotine videov, od katerih ni noben ruske produkcije, ki kažejo stanje v Ukrajini, eni najbolj korumpiranih držav na svetu, kjer njena politična elita za denar žrtvuje lastno državo in njene prebivalce za interese Amerike po obvladovanju vsega sveta. Si ne delam utvar, da boš kaj razumel, ker imaš plašnice na očeh in debela očala z visoko dioptrijo, da niti konice lastnega nosu ne vidiš, kaj šele da bi razumel zadeve, ki zahtevajo malce širše obzorje od tvojega.
Bionda
Tvoja palica-korenček taktika pri komentiranju člankov ne deluje več. Povej naravnost, če te je kaj v hlačah, da obožuješ rusko mafijo in boš pridobil več točk kot pa da blefiraš neko nevtralnost v komentarjih. Slava Ukrajini !
rasputin
Bionda, čisto pravi nick si si izbral/a. Ne blefiram nobene nevtralnosti. Plujem proti prevladujočemu toku ameriške propagande, ki mu sicer sledijo vse bionde, poleg tebe. Sočustvujem z Ukrajinci in z Rusi, ki jih je Amerika pahnila v bratomorno vojno. Sočustvujem tudi z Evropo/Evropejci, vključno s Slovenci, ki nas Amerika peha v pomanjkanje in revščino v svojem interesu po obvladovanju sveta. Sočustvujem tudi s tabo, ki očitno nisi v stanju razumeti, kaj se v Ukrajini in svetu sploh dogaja.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.