Nemčija ob varčevanju plina za zimo v ponovni zagon elektrarn na premog

Uredništvo




Nemčija bo znova zagnala elektrarne na premog in dražila plin za zmanjšanje porabe, je včeraj napovedal nemški minister za gospodarstvo Robert Habeck. Namen ukrepa je cilj, da so skladišča plina za prihodnjo zimo kar se da polna, Rusija namreč ustavlja dobavo plina v Evropo.



"Situacija je resna," je dejal Habeck v izjavi. "Zato še naprej krepimo previdnostne ukrepe in sprejemamo dodatne ukrepe za zmanjševanje porabe plina. To pomeni, da mora poraba plina še padati, vendar je treba v skladišča dati več plina, sicer bo pozimi res tesno."





Nemška industrija je sicer od ruskega plina izjemno odvisna, kljub temu pa se je državi od začetka vojne v Ukrajini odvisnost od uvoza ruskega plina zmanjšala iz 55 % na 35 %.








Država bo porabnike plina z ukrepi, predvsem draženjem plina, spodbujala k varčevanju s plinom, da bi bila nemška skladišča s plinom pozimi kar se da polna.





Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki