Anketa Dela: Po 100 dneh Golobovo vlado večina ljudi dojema negativno, poslancev bi imela manj
Čeprav vlada po anketah, ki jih objavljajo Večer, Dnevnik in POP TV, uživa več kot polovično podporo anketirancev, pa anketa Dela, ki vprašanje zastavlja nekoliko drugače, pokaže tudi drugačen uvid v to, kako Golobovo vlado dojemajo slovenski državljani.
Ko gre za oceno dela vlade na lestvici od zelo pozitivno do zelo negativno, je tistih, ki z Golobovo vlado niso zadovoljni, več kot polovica, natančneje 56 %.
Stranke medtem ostajajo vkopane na svojih odstotkih z izjemo NSi-ja, ki po anketi Dela še vedno pridobiva in je med opredeljenimi anketiranci že presegla deset odstotkov glasov podpore.
Če bi bile volitve minulo nedeljo, bi po anketi Mediane za Delo največ, 29,9 % vprašanih, volilo Svobodo, 21,7 % bi jih volilo SDS in 8,1 % Novo Slovenijo. V parlament bi se uvrstili še obe socialistični stranki, SD s 6,4 % in Levica s 4,9 %.
Med neparlamentarnimi strankami ima največ podpore še vedno Stevanovićeva Resnica, 2,7 %, sledijo Pirati (2,3 %), SLS (2 %), SNS (1,8 %), Naša prihodnost (1,5 %) Vesna (0,7 %) itd. Neopredeljenih je dobra desetina.
Trendi med opredeljenimi sodelujočimi v Delovih anketah kažejo na majhna nihanja okoli stabilne podpore štirim parlamentarnim strankam in manjšo, a nespregledljivo rast podpore Novi Sloveniji. V mesecih po volitvah se je dvignila tudi Resni.ca, a zadnje merjenje ji je pokazalo nekaj manj od prejšnjega. Pri Mediani so tokrat zaznali tudi SLS, ki ima novega predsednika, Marka Balažica.
Če bi iz avgustovskih rezultatov ankete Dela sestavljali parlament, bi Svoboda izgubila 2 sedeža na račun SDS-a:
Delo vlade v avgustu anketiranci ocenjujejo relativno kritično glede na sporočila nekaterih drugih anket. Zelo pozitivno ji je oceno dalo zgolj 6,1 % vprašanih, pozitivno pa petina. Srednjo vrednost je vladi podelilo 14,7 % vprašanih, negativno četrtina in zelo negativno tretjina anketirancev - skupaj 56 odstotkov.
Na barometru priljubljenosti politikov še vedno vodi Robert Golob (povprečje 3,32) pred Danijelom B. Loredanom in Borutom Pahorjem. Sledijo Urška K. Zupančič, Tatjana Bobnar, Matjaž Han, Janez Cigler Kralj in Dominika Švarc Pipan. Tej sledita Alojz Kovšca in Matej Tonin. Najslabše ocenjena politika na lestvici sta Marjan Šarec (2,36) in Alenka Bratušek (2,24).
Ko gre za oceno dela vlade na lestvici od zelo pozitivno do zelo negativno, je tistih, ki z Golobovo vlado niso zadovoljni, več kot polovica, natančneje 56 %.
Stranke medtem ostajajo vkopane na svojih odstotkih z izjemo NSi-ja, ki po anketi Dela še vedno pridobiva in je med opredeljenimi anketiranci že presegla deset odstotkov glasov podpore.
Če bi bile volitve minulo nedeljo, bi po anketi Mediane za Delo največ, 29,9 % vprašanih, volilo Svobodo, 21,7 % bi jih volilo SDS in 8,1 % Novo Slovenijo. V parlament bi se uvrstili še obe socialistični stranki, SD s 6,4 % in Levica s 4,9 %.
Med neparlamentarnimi strankami ima največ podpore še vedno Stevanovićeva Resnica, 2,7 %, sledijo Pirati (2,3 %), SLS (2 %), SNS (1,8 %), Naša prihodnost (1,5 %) Vesna (0,7 %) itd. Neopredeljenih je dobra desetina.
Trendi med opredeljenimi sodelujočimi v Delovih anketah kažejo na majhna nihanja okoli stabilne podpore štirim parlamentarnim strankam in manjšo, a nespregledljivo rast podpore Novi Sloveniji. V mesecih po volitvah se je dvignila tudi Resni.ca, a zadnje merjenje ji je pokazalo nekaj manj od prejšnjega. Pri Mediani so tokrat zaznali tudi SLS, ki ima novega predsednika, Marka Balažica.
Če bi iz avgustovskih rezultatov ankete Dela sestavljali parlament, bi Svoboda izgubila 2 sedeža na račun SDS-a:
Delo vlade v avgustu anketiranci ocenjujejo relativno kritično glede na sporočila nekaterih drugih anket. Zelo pozitivno ji je oceno dalo zgolj 6,1 % vprašanih, pozitivno pa petina. Srednjo vrednost je vladi podelilo 14,7 % vprašanih, negativno četrtina in zelo negativno tretjina anketirancev - skupaj 56 odstotkov.
Na barometru priljubljenosti politikov še vedno vodi Robert Golob (povprečje 3,32) pred Danijelom B. Loredanom in Borutom Pahorjem. Sledijo Urška K. Zupančič, Tatjana Bobnar, Matjaž Han, Janez Cigler Kralj in Dominika Švarc Pipan. Tej sledita Alojz Kovšca in Matej Tonin. Najslabše ocenjena politika na lestvici sta Marjan Šarec (2,36) in Alenka Bratušek (2,24).
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
13 komentarjev
kurblvela
Predlog vladi, da zorganizira 1 poslanca / 1 prebivalca.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Jaz sploh ne gledam TV POSTAJ. Zakaj se pa tu pogovarjate o - golobih. Saj golobi se ne ukvarjajo s politiko. Kolikor jaz vem golobi po mestnih parkih brskajo po smeteh, odvrženih ostankih hrane itd.. In grulijo in z iztrebki packajo mesto. L.r. Janez KK
MEFISTO
Potem si že slišal, da ljdje govorijo, da so golobi leteče podgane. Jaz o mestnih golobih ne delim njihovega mnenja.
MEFISTO
Morda smo pa le prestrogi in prezahtevni do Goloba in njegove vlade, ki se trenutno ukvarja z reševanjem Nemčije, ki jo namerava potegniti iz vode in spraviti na suho.
Slovenija pride na vrsto šele popredčasnih volitvah pod kako drugo vlado.
uros.samec
O, a sanjaš fantek....🤣😂
MEFISTO
Vem, da sem te spravil v obup, toda kaj ti preostane drugega ob tako eksemplarično nesposobni vladi in koaliciji.
MEFISTO
Glede na to, da ni komentarjev na to temo, je očitno, da slabo delo vlade nikogar ne zanima.
Iz izjave, ki jo je prelestna Tanja Fajon objavila na Twitterju, izhaja, da vlada ne samo dela, ampak gara:
"Minuli petek smo obiskali Novo mesto in Črnomelj, da iz prve roke slišimo izzive, s katerimi se soočajo ljudje. Lepo je videti veliko število ljudi, predvsem pa energijo, da delamo trdo in dobro za ljudi. Hvala za iskrene, izčrpne in koristne pogovore. @tfajon."
.
Neva
Tanja Fajon je velika bleferka in to je edina dejavnost v kateri "gara". Golob bi pa zlahka ležal na počivalniku 24/7 pa bi se še vedno hvalisal. Nedelo trenutne vlade je vsem, ki dejansko delajo, očitno. Torej nekaj manj kot polovica slovenskih državljanov za resno delo ni zainteresirana in se je vajena lepiti na preostale ljudi, ki jih je nekaj več kot polovica. Razvidno iz ankete! Nekomu bi pač slej ko prej moral počiti film!
kurblvela
Do sprememb bo prišlo, ko bo lačna kritična masa Slovencev. 100%??
Kraševka
Točen opis. Fajonova se zelo "matra"in dobesedno gara, da bi z LAGANJEM čim več ljudi "zaslepila", da ne bi videli, kako nesposobna je sedanja koalicija. Toda resnica, čeprav z zamudo - vedno pride na dan. Ta vlada je nesposobna, nedemokratična in nekulturna ki gazi mimo vseh zakonov ter skri le za svojo r.. .
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Z Vašimmnenjem se zelo strinjam: edino področje na ketrem je opziti sploh kaj truda žal "političarke" Tanje F. so fotoseanse, brezsmiselno govorjenje v kamere itd. N AJBRŽ SEM KATEREGA OD NJENIH "TRUDOV" - POZABIL. L.R. Janez KK
MEFISTO
Mediana je prav gotovo omilila anketo v korist Svobode.
Dejanski rezultati morajo biti še bolj porazni za levico.
uros.samec
Iveka pa ni na lestvici...
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.