Zelenski prvič po začetku vojne obiskal ZDA, Biden Zelenskemu obljublja sisteme Patriot
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski je včeraj obiskal ZDA, kar je bil tudi njegov prvi obisk katerekoli neevropske države od začetka vojne v Ukrajini. Srečal se je z ameriškim predsednikom Joejem Bidnom.
Zelenski je v svojem imenu in imenu Ukrajincev izrazil hvaležnost za vso pomoč ZDA. Zahvalil se je Bidnu, kongresu in prebivalcem ZDA. Napovedal je tudi, da bo nagovoril ameriški kongres. Biden pa je med obiskom tudi napovedal novo pomoč v orožju za Ukrajino v vrednosti skoraj dveh milijard dolarjev, ki bo vključevala tudi raketne sisteme Patriot, za katere so si v Kijevu dolgo prizadevali, da bi se tako lahko lažje branili pred ruskimi zračnimi napadi na kritično infrastrukturo.
Do sedaj so ZDA Ukrajini zagotovili že za približno 50 milijard dolarjev pomoči, od tega približno 20 milijard na vojaškem področju.
Zelenski je v svojem imenu in imenu Ukrajincev izrazil hvaležnost za vso pomoč ZDA. Zahvalil se je Bidnu, kongresu in prebivalcem ZDA. Napovedal je tudi, da bo nagovoril ameriški kongres. Biden pa je med obiskom tudi napovedal novo pomoč v orožju za Ukrajino v vrednosti skoraj dveh milijard dolarjev, ki bo vključevala tudi raketne sisteme Patriot, za katere so si v Kijevu dolgo prizadevali, da bi se tako lahko lažje branili pred ruskimi zračnimi napadi na kritično infrastrukturo.
Do sedaj so ZDA Ukrajini zagotovili že za približno 50 milijard dolarjev pomoči, od tega približno 20 milijard na vojaškem področju.
Povezani članki
Zadnje objave
Na podeželju imajo počitnice drugačen ritem
24. 6. 2026 ob 18:45
Plaz očitkov: Festival Ljubljana svojih obiskovalcev ne ceni
24. 6. 2026 ob 17:01
Mnenja glede zvezde na državni proslavi ostajajo deljena
24. 6. 2026 ob 15:08
Samostojnost ni cilj; je začetek odgovornosti
24. 6. 2026 ob 14:30
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
8 komentarjev
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
No, kakorkoli: zemljevid EU in sveta - bo veliko lepši,
ko na njem ne bo več - nelepega,razpadajočega "dinozavra" "od Rusije RF".
KO BODO NA ZEMLJEVIDU SVETA
popolnoma samostojne države UKRAJINA, BELORUSIJA, FINSKA - povečana za Karelijo,KRIM- KRIMSKIH TATAROV ITD.
Sama RUSIJA - pa zmanjšana na področja, velika cca kot Poljska
- na področja, kjer so etnični RUSI - ki jih je vsega par deset milonov - kot Poljakov - zares DOMOVINSKI: srednja, zgornja Volga, Moskva itd.
Glede SIBIRIJE se bodo pa že
azijski narodi - zmenili: Japonci in ostali.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan: ne želim replik in ne odgovarjam na replike t.i. proputinistov, zagovornikov komun-socializma, sovražnikov slo RKC vere in Cerkve itd Imam jih blokiarne, njih branja nevrednih zapisov ne vidim, ne berem. Moji KONTAKTNI podatki so na internetu pod mojim d.o.o. SLOVENIANA – za POLNO PREDSTAVLJENE, resno sodelovanje:
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Pozabil sem napisati, da bo zemljevid EU - VELIKO LEPŠI, KO NA NJEM NE BO VEČ - Kalingrada, EX KONIGSBERGA ki je za sedaj še del RUSIJE RF. Kot vemo iz KALINGRADA - sedanja RUSIJA RF - grozi z ATOMSKIMI raketami glavnm mestom EVROPE, morda udi Ljubljani. L.r. Janez Kepic Kern
rasputin
Se boš načakal, da boš dočakal zemljevid sveta po tvojem šovinističnem, rusofobnem, iredentističnem, revanšističnem in zgodovinsko revizionističnem okusu: Tam nekje pri Sv. Nikoli.
Sonček
Do kdaj misli ZDA se pošiljati orožje,drvimo v prepad, treba se je pogajati
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Bogdaj dober dan - vsem.
Res je,
agilni B. Zelenski je bil v ZDA pri preds. Bidnu,
vse to lahko najdemo na internetu, če v iskalno okence Google vnesemo besedi
WAR UKRAINE
IN PRITISNEMO TIPKO - ENTER.
Rakete Patriot so pomembna vrsta obrambnih raket OBRAMBE -
PROTI - RAKETAM, DRONOM ITD.
SEVEDA GRE v Ukrajini
ZA ČISTO OBIČAJNO, VOJNO-ZLOČINSKO
Moskva RUSI OKUPACIJO
Rusi v Ukrajini (zdaj jih v Ukrajini proMoskva opredeljenih Rusov – ni več dosti)
tudi niso navadna naravna “MANJŠINA”,
pač pa NAMERNO DO NERUSOV-UKRAJINCEV – “zlonamerno”
s POLITIČNIM PRISELJEVANJEM USTVARJEN SLOJ PRIVILEGIRANIIH
POLIT-PRISELJENCEV
– PO NARODNOSTI Rusov: domnevam, da z zagotovljenimi
– s politično zagotovljenimi – dobro plačanimi državnimi službami.
Dobro plačanih – zato, da bi skrbeli za politično blokado nerusovUkrajincev,
domnevam – da rudi tato, da bi Moskva RUSI imeli čimveč koristi
od poceni UKRAJINSKIH RUD IN PRIDELKOV TER OD PODPLAČANE
POCENI DELOVNE SILE – NERUSOV Ukrajincev.
Kot sem že pisal – sem pred nekaj leti bil v stiku s skupino
cca 40 NERUSOV- Ukrajincev, ki so bili OK gradbeni delavci v Ljubljani.
Razume se, da so prišli delat v Ljubljano, ker so bili v LJ bolje plačani
kot bi bili plačani v Ukrajini ali v Putin RUSIJI.
V Ukrajini ni
nikakršnih NERUSOV-UKRAJINCEV “NEONACISTOV”
– to je čista
globoko negativna MOSKVA RUSI – IMPERIALNA ZAVRŽENA POLIT PROPAGANDA.
V Ukrajini so le nerusiUkrajinci,
ki bi se končno že radi znebili
– v Ukrajino se vsiljujočih, izkoriščevalskih in nadoblastnih in potujčevalnih
VOJNO-ZLOČINSKIH – MOSKVA Rusov.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan: ne želim replik in ne odgovarjam na replike t.i. proputinistov, zagovornikov komun-socializma, sovražnikov slo RKC vere in Cerkve itd Imam jih blokiarne, njih branja nevrednih zapisov ne vidim, ne berem. Moji KONTAKTNI podatki so na internetu pod mojim d.o.o. SLOVENIANA – za POLNO PREDSTAVLJENE, resno sodelovanje: za
razvoj pozitivnih vse- slovenskih domoznanskih društev, muzeji “ORLOV” itd.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan: ne želim replik in ne odgovarjam na replike t.i. proputinistov, zagovornikov komun-socializma, sovražnikov slo RKC vere in Cerkve itd Imam jih blokiarne, njih branja nevrednih zapisov ne vidim, ne berem. Moji KONTAKTNI podatki so na internetu pod mojim d.o.o. SLOVENIANA – za POLNO PREDSTAVLJENE, resno sodelovanje: za
razvoj pozitivnih vse- slovenskih domoznanskih društev, muzeji “ORLOV” itd.
rasputin
Bogdaj dober dan – vsem. No mislim, da je tudi redakciji nasploh v redu in perspektivnega glasila DOMOVINA očitno, DA S KONCEPTOM KOMENTARJEV – kakršnega ima – ni vse v redu. V redu je – moderiranje komentarjev, – MOTEČE JE, da platforma nima vgrajenega načina BLOKADE KOMENTARJEV, s funkcijo “BLOCK USER”, ki naredi nevidne slabo napisane komentarje in slabo ali zlonamerno, propagandistično in na ostale načine – nekvalitetno pišočih “ne-komentatorjev”.
rasputin
Uf, kako sem srečen, da bo Zelenski dobil sistem patriot. Že zdaj se cene energentov zelo visoke, posledično splošna inflacija, posledično revščina trka na vrata Evrope in Slovenije. Kmalu bodo cene še višje in revščina še bolj navzoča.
Radujmo se.
Morda bodo Rusi odgovorili s kakim podobnim sistemom, kot je patriot, in razširili vojno izven meja Ukrajine.
Radujmo se.
Bogovi so padli na glavo!
rasputin
Podajam nekaj misli ameriškega profesorja ekonomije Michaela Hudsona: “Nemčija je postala gospodarski satelit ameriške nove hladne vojne z Rusijo, Kitajsko in ostalo Evrazijo. Nemčiji in drugim državam Nata je bilo rečeno, naj uvedejo trgovinske in naložbene sankcije proti sebi, ki bodo preživele današnjo proksi vojno v Ukrajini. Ameriški predsednik Biden in tiskovni predstavniki njegovega zunanjega ministrstva so pojasnili, da je Ukrajina le uvodna arena v veliko širši dinamiki, ki deli svet na dve nasprotujoči si skupini gospodarskih zavezništev. Ta globalni zlom obljublja deset- ali dvajsetletni boj za določitev, ali bo svetovno gospodarstvo unipolarno dolarizirano gospodarstvo s središčem v ZDA ali multipolarni svet z več valutami, osredotočen na osrčje Evrazije z mešanimi javnimi/zasebnimi gospodarstvi. Predsednik Biden je ta razkol označil kot razkol med demokracijami in avtokracijami. Terminologija je tipična orwellovska dvojnost. Z »demokracijami« misli na ZDA in sorodne zahodne finančne oligarhije. Njihov cilj je premakniti gospodarsko načrtovanje iz rok izvoljenih vlad na Wall Street in druga finančna središča pod nadzorom ZDA. Ameriški diplomati uporabljajo Mednarodni denarni sklad in Svetovno banko, da zahtevajo privatizacijo svetovne infrastrukture in odvisnost od ameriške tehnologije, izvoza nafte in hrane. Z »avtokracijo« Biden misli na države, ki se upirajo temu prevzemu financializacije in privatizacije. V praksi ameriška retorika pomeni spodbujanje lastne gospodarske rasti in življenjskega standarda ter ohranjanje tako financ in bančništva kot javnih služb. (…) Država, ki trpi največ “kolateralne škode” v tem globalnem zlomu, je Nemčija. Nemško jeklo, kemikalije, stroji, avtomobili in drugo potrošniško blago so kot najnaprednejše industrijsko gospodarstvo v Evropi najbolj odvisni od uvoza ruskega plina, nafte in kovin, od aluminija do titana in paladija. Kljub temu, da sta bila zgrajena dva plinovoda Severni tok, da bi Nemčiji zagotovila poceni energijo, je bilo Nemčiji naročeno, naj se odklopi od ruskega plina in se deindustrializira. To pomeni konec njene gospodarske premoči. Ključ do rasti BDP v Nemčiji, tako kot v drugih državah, je poraba energije na delavca. Zaradi teh protiruskih sankcij je današnja nova hladna vojna sama po sebi protinemška. Ameriški državni sekretar Anthony Blinken je dejal, da bi morala Nemčija poceni ruski cevovodni plin nadomestiti z dragim ameriškim utekočinjenim zemeljskim plinom. Za uvoz tega plina bo morala Nemčija hitro porabiti več kot 5 milijard dolarjev za izgradnjo pristaniških zmogljivosti za prevoz tankerjev LNG. Posledica tega bo, da bo nemška industrija postala nekonkurenčna. Bankroti se bodo razširili, zaposlovanje se bo zmanjšalo, nemški pro-NATO-vski voditelji pa bodo vsilili kronično depresijo in padec življenjskega standarda. Večina političnih teorij predpostavlja, da bodo narodi delovali v lastnem interesu. Sicer so satelitske države, ki nimajo nadzora nad svojo usodo. Nemčija svojo industrijo in življenjski standard podreja diktatu ameriške diplomacije in lastnim interesom ameriškega naftnega in plinskega sektorja. To počne prostovoljno – ne zaradi vojaške sile, temveč iz ideološkega prepričanja, da bi morali svetovno gospodarstvo voditi ameriški načrtovalci hladne vojne.” Več na spodnjerm linku: https://braveneweurope.com/michael-hudson-germanys-position-in-americas-new-world-order Tragikomično je, da nam ameriški intelektualci in vojaški strokovnjaki nalivajo čistega vina v zvezi z ameriškimi imperialističnimi ambicijami in pogubnimi posledicami le-teh za Evropo, evropski politiki in mediji pa hlapčevsko podpirajo ameriško politiko, ki se vedno bolj kaže kot brezobzirno zlorabljanje Evrope. Ni zlorabljena samo Ukrajina, zlorabljena je tudi Nemčija in vsa Evropa, ki je pahnjena malodane v vojno ekonomijo, v nižanje konkurenčnosti evropskega gospodarstva, deindustrializacijo in nižanje blagostanja prebivalstva. Za kaj? Za ameriške ambicije po obvladovanju sveta. Dobrodošli v Orwellovi distopiji. Leto 1984 je definitivno tu. Samo, da tega nismo opazili oziroma se delamo, da tega ne vidimo.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.