Zaplet pri razdelitvi predsedniških mest v DZ

Uredništvo

Foto: Matija Sušnik, dz-rs.si
Kolegij predsednice DZ Urške Klakočar Zupančič je danes obravnaval predlog odloka o ustanovitvi in nalogah delovnih teles DZ. Po trenutnem predlogu bo delovnih teles tudi v tem sklicu prav toliko kot v prejšnjem mandatu, torej 21 (8 komisij in 13 odborov). Precej pa se je zapletlo pri delitvi predsedniških in podpredsedniških mest.

Glede na poslovnik bi namreč SDS pripadlo 6 predsedniških mest, NSi pa dve. (GS jih glede na rezultat pripada 9, SD 2, Levici in manjšinskima poslancema pa 1 mesto) A v tej stranki so se odločili, da v zameno za dodatno predsedniško mesto SDS prepustijo tri podpredsedniška.

Ker se s tem v SDS ne strinjajo, so se odločili, da pred rešitvijo zapleta svojih kandidatov za ta mesta ne bodo predlagali.

Prav tako v SDS še ne bodo predlagali svojega kandidata za podpredsednika DZ.

So bili pa poslanci danes popolnoma soglasni glede tega, da bo generalna sekretarka DZ še naprej Uršula Zore Tavčar, ki to nalogo opravlja že dva mandata.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki