Vsakemu Avstrijcu zaradi inflacije 1000 evrov in druga dodatna pomoč

Uredništvo



Avstrijska vlada je državljanom obljubila 1000 evrov in dodatne subvencije za ublažitev posledic naraščajoče inflacije.

Gospodinjstva in podjetja bodo letos in naslednje leto prejela 6 milijard evrov neposrednih ugodnosti, do leta 2026 pa dodanih 22 milijard evrov pomoči v obliki nižjih davkov. Poleg tega je milijarde evrov že namenila zadrževanju visokih skokov cen električne energije in zemeljskega plina.

Kancler Karl Nehammer je nove ukrepe včeraj napovedal ob padcu javnomnenjske podpore vlade in vladajoče stranke, ki so jo v anketah prehiteli socialisti. "Jasno je, da so to izjemno težki časi," je dejal Nehammer. "Ljudem vračamo denar, ki ga je vzela inflacija."


Prav tako je načrtovano novo dajatev na emisije ogljikovega dioksida v sklopu podnebne reforme Nehammer zamaknil do oktobra.

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki