Vodstvo SŠK na obisku pri papežu Frančišku

Uredništvo

vir: Tvitter SŠK

Novo vodstvo Slovenske škofovske konference je včeraj in danes obiskalo Vatikan. V delegaciji so bili predsednik SŠK, novomeški škof Andrej Saje, podpredsednik SŠK, soboški škof Peter Štumpf, in član stalnega sveta SŠK, celjski škof Maksimilijan Matjaž.


Med drugim je včeraj popoldne škofe v zasebno avdienco sprejel tudi papež Frančišek. Škofje so papežu in posameznim dikasterijem predstavili življenje Cerkve v Sloveniji ter izzive s katerimi se soočajo, predvsem na področju pastorale in evangelizacije, ki jih pred Cerkev postavlja sinodalna pot. Dotaknili so se nujnosti dosledne obravnave spolnega nasilja ter ničelne tolerance do tega zla, kjer morajo biti v ospredju žrtve. Govorili so o nujnosti večplastnega pristopa do tega vprašanja, pri čemer je potrebno posebno pozornost nameniti formaciji duhovniških kandidatov, preventivi in pomoči žrtvam.

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki