Vodje poslanskih skupin pri predsedniku republike, podporo za mandatarja ima Golob

Uredništvo

Ljubljana, Predsedniska palaca. Predsednik republike Borut Pahor je vodil posvetovanja z vodji poslanskih skupin in predstavnikoma narodnih skupnosti DZ o izboru kandidata za predsednika vlade. Vodja poslanske skupine NSi Jozef Horvat med izjavo za medij
Pri predsedniku republike danes potekajo posvetovanja z vodji poslanskih skupin o bodočem novem mandatarju. Prvi se je s Borutom Pahorjem srečal Robert Golob, ki je še vedno začasni vodja poslancev Gibanja Svoboda. Pahorju je predal podpise 53 poslancev, ki podpirajo njegovo kandidaturo za mandatarja.

Jelka Godec, SDS in Jožef Horvat, NSi, sta predsedniku sporočila, da Goloba za mandatarja ne bodo podprli, Golobu pa svetujejo racionalizacijo pri sestavi vlade. V SDS Golobu svetujejo tudi, da se namesto hitenja rajši loti vsebine, v NSi pa napovedujejo, da bodo konstruktivna opozicija. Pri zakonih, vloženih prejšnji teden pa gre za zakone, ki zaradi blokade Levice niso bili sprejeti.

Glasovanje o Golobu kot mandatarskem kandidatu bo predvidoma v sredo popoldne.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki