Vlada in sindikati podpisali dogovor, ki zdravnikom zvišuje plače
V četrtek je vlada s predstavniki sindikatov podpisala dogovor o razreševanju stavkovnih zahtev v zdravstvu in socialnem varstvu. Večina zaposlenih v teh panogah bo imela z novim letom višje plače, in sicer od enega do pet plačilnih razredov.
Sindikat zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije Fides je vladnemu predlogu nasprotoval, ker ustvarja nova plačna nesorazmerja. Kljub temu pa dogovor velja tudi za zdravnike in zobozdravnike.
Tisiti sindikati, ki so dogovor podpisali, so se zavezali, da bodo ustavili stavkovne aktivnosti.
Preberite tudi: Zdravniki o stavki in tem, da je družinskim zdravnikom lažje celo v Sarajevu. Minister prepričan, da politizirajo in kršijo stavkovni sporazum
Sindikat zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije Fides je vladnemu predlogu nasprotoval, ker ustvarja nova plačna nesorazmerja. Kljub temu pa dogovor velja tudi za zdravnike in zobozdravnike.
Tisiti sindikati, ki so dogovor podpisali, so se zavezali, da bodo ustavili stavkovne aktivnosti.
Preberite tudi: Zdravniki o stavki in tem, da je družinskim zdravnikom lažje celo v Sarajevu. Minister prepričan, da politizirajo in kršijo stavkovni sporazum
Povezani članki
Zadnje objave
Na podeželju imajo počitnice drugačen ritem
24. 6. 2026 ob 18:45
Plaz očitkov: Festival Ljubljana svojih obiskovalcev ne ceni
24. 6. 2026 ob 17:01
Mnenja glede zvezde na državni proslavi ostajajo deljena
24. 6. 2026 ob 15:08
Samostojnost ni cilj; je začetek odgovornosti
24. 6. 2026 ob 14:30
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
KPK utišala Asto Vrečko, Lotrič opoziciji: pometite pred lastnim pragom
24. 6. 2026 ob 11:50
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
6 komentarjev
Andrej Muren
Kdaj se bodo dvignile plače tudi drugim strokovnim profilom? Ki nimajo v rokah takšnih adutov za izsiljevanje, kot jih imajo zdravniki? Čeprav trdijo zdravniki, da so slabo plačani, je čisto navaden zdravnik plačan vsaj dvakrat več od povprečnega, enako starega inženirja, pa še odpuščen z dela ne more biti.
V zadnjih 20 letih smo bili priča velikemu dvigu zdravniških plač. Kljub temu zdravstvo pospešeno tone. Ali je kdo že kdaj slišal, da bi dr. Kuštrin, šef zdravniškega sindikata, podal kakšen predlog kako izboljšati zdravstveni sistem (in bi potem ta predlog ne bi bili sprejet)? Ne, vse čas se usaja le glede višine plač, ostalo ga ne zanima.
Peter Klepec
A da bi naj sindikat organiziral zdravstveni sistem? To ni njegova vloga, sindikati se borijo za place. Kako naj se pa zdravstvo porihta, ce niti to ni jasno kdo bi to sploh moral narest?
rasputin
Sindikati se borijo tudi za pogoje dela. Zdravniki trdijo, da so le-ti nevzdržni, zlasti v družinski medicini, ne predlagajo pa ničesar za izboljašnje nemogočeih npogojev dela, zaradi katerih zdravniki bojda izgorevajo... Nek predsednik nekega združenja družnskih zdravnikov je "nemogoče pogoje dela" družinskih zdravnikov opisal na TV nekako takole: Enega pacienta ima družinski zdravnik v ambulanti, drugi kliče po telefonu, treji pošilja e-mail, četrti trka na vrata ali celo razbija po njih..." Khmm... To, da ima zdravnik nekoga v ambulanti, najbrž ni kak izreden dogodek. Telefonske klice in maile sprejema asistent(ka), prav tako obravnava tiste nebodijih treba paciente, ki trkajo na vrata. Če zdravnike tako zelo obremenujejo telefonski klici in komunikacija prek interneta, naj ukinejo naročanje, saj danes ne prideš do osebnega zdravnika brez predhodnega naročanja. Sicer pa je to tako neresno nakladanje, da se človek vpraša, ali mečejo kaj z avionov dol ali nam mešajo kaj v vodo...
rasputin
Kolikokrat smo že bili priča povišicam v zdravstvu, zgodi pa se ne nič oziroma sistem gre iz slabega na še slabšega.
Očitno niso glavni problem zdravstva plače.
Peter Klepec
Pa saj tega se nihce ni trdil!
rasputin
Pa saj tega se nihce ni trdil! *** Bi morda moral? Ali je izjava neresnična, če nihče tega še ni trdil, kot ti praviš? Če je to res, potem sem pač prvi, v kar malce dvomim. Če pa je res, potem bravo jaz, anede?!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.