V ZD Ljubljana poteka izredni upravni nadzor, župan Janković pa je ministra pozval, naj direktorico "pusti pri miru"

Uredništvo

Vir foto: Twitter Ministrstva za zdravje
Minister za zdravje Daniel Bešič Loredan je razkril, da v ZD Ljubljana poteka izredni upravni nadzor. Po njegovih besedah je vse od nastopa direktorice Antonije Poplas Susič leta 2021 odšlo ogromno njenih najožjih sodelavcev, srednjih in diplomiranih medicinskih sester, informatikov, 33 zdravnikov družinske medicine,...

Direktorica je še lastnica zasebnega zdravstvenega zavoda. Zato se izvaja nadzor tako v ZD Ljubljana in njenem zavodu. V začetku decembra je imel sestanek z županom Zoran Jankovićem, ki je Bešič Loredana "prijazno opozoril", naj "ZD Ljubljana in direktorico pusti pri miru".

V svoji izjavi je minister glede napovedane zdravniške stavke cinično pripomnil, da je "zanimivo, ko je SDS v vladi, ni nikoli nobene napovedane stavke". Minister je še dejal, da obstaja verjetnost, da je s stavko kršen stavkovni sporazum, njegov nadrejeni, premier Golob, pa je že pred kratkim povedal, da ne vidi razloga za zdravniško stavko.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki