Umrl je Geza Erniša, prvi evangeličanski škof v Sloveniji

Uredništvo

vir: pixabay.com
Geza Erniša, ki je funkcijo evangeličanskega škofa opravljal 18 let, do leta 2013, se je poslovil po dolgotrajni bolezni. Star je bil 70 let. Zadnja leta svojega življenja je bil duhovnik v Moravskih Toplicah.

Leta 2013 mu je predsednik države Borut Pahor podelil visoko državno odlikovanje Srebrni red za zasluge za uspešno, povezovalno in k strpnosti usmerjeno vodenje evangeličanske cerkve.

https://twitter.com/MatejTonin/status/1532031752147021824?s=20&t=11cvHdgvOxJLhRufKTZdHA
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki