Takoj po potrditvi nove vlade odstopila Simič in Matoz

Uredništvo

foto: Youtube
Nekaj minut po potrditvi nove vlade je z mesta generalnega direktorja Finančne uprave odstopil Ivan Simič. Simiča je najprej za pol letni mandat vršilca dolžnosti nato pa za polni petletni mandat na to mesto imenovala vlada Janeza Janše, Simič pa spada med največje strokovnjake na področju vodenja davčnih uprav. Svoj odstop je napovedal že pred tedni, ko je nastajajoča koalicija vse kadre, ki jih je na mesta imenovala vlada Janeza Janše označila za nekompetentne.

Simič je tedaj zapisal, da bo s svojim odstopom novemu finančnemu ministru omogočil, da si izbere direktorja Fursa, ki bo ustrezal njegovim merilom ter dodal, da bo imel le ta verjetno kar nekaj težav, da bo našel kompetentnega človeka za to mesto.

https://twitter.com/IvanSimic59/status/1532057205750792193

Z mesta neizvršnega direktorja in predsednika upravnega odbora DUTB je odstopil tudi Franci Matoz. Svojemu nasledniku je zaželel uspešen zaključek življenjske dobe družbe. Ta se namreč izteče konec tega leta. Imenovanje Matoza za neizvršnega direktorja DUTB je sicer problematizirala tudi KPK, saj je Matoz tudi odvetnik stranke SDS in prejšnjega premierja Janeza Janše.

Simič je podrobneje svojo odločitev obrazložil že maja, ko je na blogu zapisal: Ponos je več vreden kot 12.000 evrov
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki